słuchawki muzyka dziewczyna
fot. whoalice-moore / Pixabay

OPPO będą wkrótce idealnymi smartfonami dla słuchających muzyki

Nie pamiętam, kiedy ostatnio zdarzyło mi się przez dłuższy czas słuchać muzyki wgranej na smartfona. Streaming od dawna jest najwygodniejszym sposobem słuchania muzyki poza domem, z czego doskonale zdaje sobie sprawę OPPO.

ColorOS 13 feat. Spotify

Chińczycy zaprezentowali niedawno ColorOS 13, najnowszą wersję własnej nakładki na Androida. Oprócz zmian w animacjach i interfejsie graficznym, ColorOS zapewnia lepsze zarządzanie treściami z poziomu ekranu głównego, czy wzmocnienie prywatności. Okazuje się jednak, że to nie koniec nowości, gdyż OPPO nawiązało współpracę ze Spotify – dzięki temu doświadczenia płynące z obcowania z ColorOS 13 i platformą streamingową będą jeszcze bardziej intuicyjne i dostosowane do Waszych potrzeb.

Oczywiście sojusz będzie wiązać się z pewną nielubianą praktyką, czyli domyślnym instalowaniem aplikacji Spotify na czystego Androida. Wierzę jednak, że większość osób posiadających smartfona akurat prędzej czy później i tak instaluje Spotify na swoim urządzeniu, więc preinstalowanie go na kolejnych modelach z serii Find czy Reno nie powinno oznaczać haniebnego działania ze strony firmy.

OPPO – raj dla streamujących muzykę

Sama preinstalowana aplikacja to jednak trochę za mało. Efekt współpracy będziemy w stanie zobaczyć na wygaszonym ekranie – dosłownie. ColorOS 13 otrzyma bowiem dedykowany widget Spotify w trybie always-on-display, dzięki czemu możliwe będzie sterowanie muzyką bez potrzeby wybudzania smartfona.

Dodatkowo, po wysunięciu „półki” z prawego górnego rogu ekranu, Spotify otrzyma wbudowaną kartę, za pomocą której przejrzymy rekomendowane playlisty. Platforma streamingowa zostanie również zintegrowana z aplikacją zegara, dzięki czemu użytkownicy smartfona z nowym ColorOS bez problemu ustawią swoje ulubione utwory jako poranny budzik.

Nasze partnerstwo ze Spotify reprezentuje nowe obszary odkrywania możliwości systemu operacyjnego w smartfonie. Poprzez mądre, wygodne i skupione na człowieku funkcje, które opracowujemy wspólnie z naszymi partnerami, zapewniamy użytkownikom bardziej inteligentny i wydajny system operacyjny, dzięki czemu mogą spędzić więcej czasu ciesząc się muzyką i innymi uwielbianymi funkcjami smartfonów OPPO.Gary Chen, szef oprogramowania OPPO

Oczywiście, zanim będziecie mogli „prawdziwie cieszyć się muzyką” na swoim OPPO, musicie poczekać co najmniej na debiut wersji Beta ColorOS 13 na Waszego smartfona. Na dzień dzisiejszy takim statusem cieszą się wyłącznie modele Find X5 oraz Find X5 Pro. Do końca roku lista będzie liczyć jednak ponad 35 urządzeń.