Oppo Reno 5 K 5G

Oppo zmienia nazwę nowego smartfona, ale to tak naprawdę model, który już znamy

Ciężko nadążyć za kolejnymi modelami jakie wydaje Oppo. Szczególnie w przypadku, kiedy te same urządzenia lądują na innych rynkach pod zmienionymi nazwami. Jest to dość powszechna praktyka, którą stosuje także Xiaomi. W przypadku bardzo licznej serii Oppo Reno 5, nie będzie inaczej. Dziś do internetu przekradła się informacja, że model Oppo Reno 5 F zmierza do Europy pod zmienioną nazwą – Oppo A94.

Rodzina Reno 5 niejedno ma imię

Praktycznie z tygodnia na tydzień docierają do nas informacje na temat modeli Oppo z serii Reno 5. Jest to tym bardziej widoczne z uwagi na to, jak liczną rodziną stała się w tym roku kolekcja Reno 5. Zaczynając od modelu podstawowego, poprzez wersję Pro i Pro+, a ostatnio wzbogaciła się także o model z dopiskiem K. Dodając do tego warianty 4G i 5G, można dostać od tego zawrotów głowy.

Oppo A94
Grafiki przedstawiające Oppo A94 (fot. @EvLeaks)

Dziś za sprawą popularnego informatora, identyfikującego się na Twitterze nickiem EvLeaks, poznaliśmy kolejnego przedstawiciela serii Reno 5. Tym razem jest to Reno 5 F, który według przekazanych informacji, w Europie ma zadebiutować pod inną nazwą, a mianowicie Oppo A94.

Oppo A94 będzie modelem ze średniej półki

Oprócz nazwy i renderów urządzenia, poznaliśmy także część specyfikacji Oppo A94. Smartfon będzie miał 6,4 calowy ekran wykonany w technologi OLED z otworem na aparat w lewym górnym rogu, która skrywać będzie 16 Mpix obiektyw do selfie. Urządzenie będzie napędzane przez zaprezentowany w zeszłym roku procesor MediaTek Helio P95 we współpracy z 6 lub 8 GB RAM, w zależności od konkretnej wersji modelu. Na dane użytkowników ma być przewidziane 128 GB pamięci, którą będziemy mogli rozszerzyć za sprawą karty microSD. Smartfon zyska baterię wielkości 4310 mAh, którą naładujemy 30 W ładowarką przewodową dzięki autorskiej technologii od Oppo, czyli VOOC.

Oppo A94 zaoferuje 4 obiektywy
Oppo A94 będzie miał z tyłu 4 obiektywy (fot. @EvLeaks)

Przechodząc do zaplecza fotograficznego na tyle urządzenia, tutaj mamy znaleźć 4 obiektywy, z matrycami 48 Mpix, 8 Mpix (tutaj obiektyw szerokokątny) i dwa moduły po 2 Mpix. Jeden z nich odpowiadać będzie za fotografię makro, a drugi ma pomóc w wykonywaniu zdjęć monochromatycznych.

Według przekazanych informacji, premiery urządzenia możemy wypatrywać pod koniec marca 2021. Smartfon ma być dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, srebrnym i widzianym na renderach fioletowym. Nie mamy jeszcze informacji na temat potencjalnej dostępności tego modelu na naszym rynku, jednakże biorąc pod uwagę, że Oppo oferuje w Polsce smartfony z serii A, jak chociażby Oppo A73 czy A91 to wydaje się, że jest na to realna szansa.