Oppo podzieli się technologią szybkiego ładowania VOOC – w tym także z Volkswagenem

Podczas targów Mobile World Congress w Szanghaju, popularny chiński producent sprzętu elektronicznego Oppo, zaprezentował wiele ciekawych rozwiązań. Skupiono się także na ekspansji technologii szybkiego ładowania VOOC. Co to właściwie dla nas oznacza?

Czym jest VOOC?

VOOC (Voltage Open Loop Multi-Step Constant) jest technologią szybkiego ładowania, opracowaną przez firmę Oppo, która została zaprezentowana już kilka lat temu. Jej działanie polega na szybkim dostarczeniu energii w bezpieczny dla urządzenia sposób.

źródło: OPPO

Technologia VOOC zapewniła do tej pory ultraszybkie ładowanie ponad 175 milionom użytkowników smartfonów na całym świecie. BBK Electronics stale opracowuje i ulepsza swoje standardy technologii szybkiego ładowania, będąc jednym z pionierów w tej dziedzinie i oferując ją pod innymi nazwami pośród swoich zależnych marek (Oppo, Vivo, OnePlus, Realme, iQOO). Wszystkie dotychczas uskutecznione standardy są określane jako bezpieczne i nieszkodliwe, co potwierdzają 5-gwiazdkowe wyniki badań, przeprowadzone przez jedno z największych chińskich laboratoriów certyfikacji technologii – CTTL (China Telecommunication Technology Labs).

źródło: OPPO

Ekspansja technologii szybkiego ładowania

Oppo stale skupia się na metodach wprowadzenia komfortowych rozwiązań na szerszą skalę w celu zadowolenia jak największej liczby użytkowników. Dotychczas firmie udało się udostępnić swoją technologię już 23 firmom, a wciąż dąży do większego rozwoju, wraz z pomocą nowych partnerów.

Inicjatywa Flash Oppo ma na celu licencjonowanie technologii szybkiego ładowania przewodowego i bezprzewodowego dla zewnętrznych producentów. Udostępnia VOOC nowym firmom, takim jak:

  • Anker – popularne chińskie przedsiębiorstwo, które jest jednym ze światowych liderów w dostarczaniu i rozwijaniu technologii ładowania, powerbanków, adapterów i różnego rodzaju ładowarek. Współpraca ma zapewnić rozkwit VOOC w produktach marki;
  • FAW-Volkswagen – spółka łącząca działanie i rozbudowę Volkswagen Group na terenie Chin jako podmiot FAW Group. Kooperacja z Oppo ma za zadanie dostarczenie komfortu szybkiego ładowania do samochodów marki na terenie Chin;
  • NXP Semiconductors – przedsiębiorstwo zapewniające inteligentne rozwiązania dla wielu branż (mobilność, motoryzacja, przemysł). NXP wykorzysta technologie ładowania Flash w zespołach płyt drukowanych. Będzie to miało wpływ na rozwój szybkiego ładowania w innych częściach rynku technologii.

„Globalna współpraca na rzecz globalnych zmian”

Dla OPPO nie ma rzeczy niemożliwychWilliam Liu (President of Global Marketing w OPPO)

Hasło ze śródtytułu bardzo precyzyjnie określa plany Oppo w kierunku rozwoju swoich technologii szybkiego ładowania VOOC na skalę światową. Wszystko teraz zależy od nastawienia i zainteresowania innych producentów z różnych branż rynku nowoczesnych technologii. Do tej pory Oppo złożyło wniosek o ponad 2950 patentów na ładowanie Flash na całym świecie, a ponad 1400 zostało już przyznanych.