smartfon OPPO A58 smartphone niebieski
(źródło: 91mobiles)

Nowy smartfon OPPO skradnie wasze serca wyglądem

Producenci smartfonów prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz to fikuśniejszych wysepek z aparatami. Najwięksi producenci raczej starają się oferować w swoich modelach stonowany wygląd plecków, aczkolwiek niektóre marki nie boją się eksperymentować. OPPO należy do tej grupy, a ich nadchodzący smartfon stąpa po cienkim lodzie, starając się nie przekroczyć granicy dobrego smaku.

Chińskie projekty lubią się wyróżniać

Nie da się ukryć, że jeśli ktoś obecnie poszukuje bardziej fikuśnego smartfona, który od razu rzuca się w oczy, znajdzie go w ofertach chińskich producentów. Samsung czy Apple raczej lubują się w eleganckich kształtach bez zbędnych kombinacji, ale firmy, takie jak OPPO, wolą wymyślać bardziej nietypowe projekty.

Podobnie ma być w przypadku nadchodzącego OPPO A58, którego rendery właśnie wyciekły do sieci. Dzięki temu jesteśmy w stanie przedpremierowo zobaczyć jak ciekawie wyglądać będą plecki tego smartfona, a właściwie to wyspa aparatów.

Pastylki, wszędzie pastylki

Jeszcze niedawno głośno było o Dynamic Island stworzonym przez Apple i zaimplementowanym w iPhonie 14 Pro i Pro Max. Ludzie zwracali uwagę, że wyspa ta ma kształt pastylki.

To samo można powiedzieć o wyspie z aparatami w OPPO A58, która wygląda jak bardzo wydłużona pastylka. W jej górnej części osadzone zostały dwa oczka aparatów, otoczone sporych rozmiarów czarnymi kołami. Wygląda to bardzo nietypowo i muszę przyznać, że momentalnie rzuca się w oczy.

smartfon OPPO A58 smartphone kolory
(źródło: 91mobiles)

OPPO A58 – specyfikacja techniczna

Nie samym wyglądem człowiek żyje. Przy okazji wycieku renderów, serwis 91mobiles opublikował również kompletną specyfikację nadchodzącego smartfona OPPO. Za jego działanie ma odpowiadać procesor MediaTek Dimensity 700, wspierany przez 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR4x.

Do dyspozycji ma być również wybór pomiędzy 128 GB i 256 GB pamięci na pliki w standardzie UFS 2.2. Wewnątrz smartfona znaleźć ma się z kolei akumulator o pojemności 3880 mAh, którego naładowanie ma być możliwe z użyciem ładowarki o mocy do 33 W.

Wyświetlacz LCD o przekątnej 6,56 cala ma wspierać odświeżanie obrazu o częstotliwości 90 Hz oraz rozdzielczość HD+. Ponadto u jego góry widoczne jest V-kształtne wycięcie na kamerkę do selfie, która ma mieć rozdzielczość 8 Mpix.

smartfon OPPO A58 smartphone kolory
(źródło: 91mobiles)

Aparat główny ma mieć rozdzielczość 50 Mpix i działać w oparciu o sensor dostarczony przez Samsunga. Drugi ma zaś mieć 108 Mpix. OPPO A58 ma też zostać wyposażony w wyjście mini-jack 3,5mm oraz wspierać połączenie 5G.

Dostępne kolory mają być trzy: czarny, niebieski oraz fioletowy (różowy?). Nie wiadomo jak z dostępnością i ceną nadchodzącego smartfona OPPO, ale z takimi parametrami musi być on tani, jeśli chce skraść serca klientów.