(fot. Opera)

Opera GX – przeglądarka dla graczy wydana na… macOS

Złośliwi żartują, że komputery Apple nie są sprzętem do grania i sprawdzają się co najwyżej tylko jako podkładka pod myszkę. Cóż, twórcy Opery najwidoczniej są innego zdania.

Reklama

Przeglądarka stworzona dla graczy

W czerwcu na Windows wydana została Opera GX, którą sami autorzy nazywają gamingową przeglądarką internetową. Trzeba przyznać, że już wygląd zdradza jej przeznaczenie. Nie brakuje wielu akcentów, które kojarzą się ze stylistyką stosowaną w laptopach i innym sprzęcie dla graczy.

Oczywiście Opera GX to nie tylko wizualne zmiany względem podstawowej wersji. W założeniach odpowiednie skonfigurowanie przeglądarki ma pozwolić na płynniejszą rozgrywkę. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji specjalne panele GX Control. Służą one do nakładania limitów maksymalnego użycia procesora i pamięci operacyjnej dla Opery GX.

(fot. Opera)

Kolejną zaletą dla graczy może okazać się integracja z Twitchem. Na własne konto zalogujemy się bezpośrednio z bocznego paska w przeglądarce. Dzięki temu, otrzymamy dostęp do powiadomień z platformy, gdy np. obserwowany streamer rozpocznie transmisję na żywo.

Ponadto, twórcy wprowadzili sekcję GX Corner, czyli specjalne miejsce, w którym gromadzone są najważniejsze informacje ze świata gier. Tutaj znajdą się również oferty z grami i powiadomienia o nowych, interesujących wydaniach.

Wyraźnie więc widać, że faktycznie mamy do czynienia z przeglądarką internetową skierowaną do określonej grupy użytkowników. Niewykluczone, że dzięki unikatowym funkcjom uda się jej trafić do graczy.

Grasz na macOS? Opera przygotowała przeglądarkę dla Ciebie

Komputery Apple nie są popularną platformą do grania. Owszem, nie brakuje ciekawych gier i obecnie dostępna jest jeszcze usługa Apple Arcade, aczkolwiek baza tytułów jest znacznie bardziej uboga niż na Windows. Z macOS zadowoleni mogą być raczej tylko „niedzielni gracze”, pozostałym zaleca się zakup laptopa gamingowego, złożenie mocnego PeCeta lub nabycie konsoli.

Dane Opery wskazują, że 14% graczy wybiera macOS. Warto jednak pamiętać, że dotyczą one USA, gdzie komputery Apple cieszą się sporą popularnością. (fot. Opera)

Opera postanowiła jednak dotrzeć do graczy, którzy posiadają komputer z macOS. Twórcy z przyjemnością ogłosili, że testowa wersja Opery GX jest już dostępna i może po nią sięgnąć każdy zainteresowany użytkownik.

Należy mieć na uwadze, że Opera GX pozostaje w fazie wczesnego dostępu. W związku z tym, nie wszystkie elementy mogą działać poprawnie. Możliwe są również problemy ze stabilnością. Obecnie nie zaleca się używania jej jako głównej przeglądarki na macOS.

źródło: Opera