GX (fot. Opera)

Poznajcie Operę GX. Oto nowa przeglądarka internetowa dla… graczy

Mamy gamingowe laptopy, smartfony stworzone dla graczy, a także cały zestaw akcesoriów. Co jednak powiedziecie na przeglądarkę internetową? Tak, przeglądarkę internetową stworzoną dla graczy. Oto nowa Opera GX.

Reklama

Trzeba przyznać, że twórcy Opery nie mają oporów przed wdrożeniem bardziej nietypowych funkcji czy nawet nowych przeglądarek internetowych. Dzięki takiemu podejściu udaje im się zapewnić unikatowe funkcje, a także dostarczyć interesujących produktów, jak Opera Touch. Teraz do tego grona wyjątkowych rozwiązań dołącza wspomniana we wstępie Opera dla graczy.

Jesteś graczem, to podobno możesz potrzebować specjalnie przygotowanej przeglądarki internetowej

No dobrze, czym wyróżnia się Opera GX? Twórcy w oficjalnym wpisie na blogu zaznaczają, że ich nowe dzieło pozwala zarządzać wykorzystaniem mocy procesora i pamięci komputera. Odpowiednie skonfigurowanie przeglądarki ma pozwolić na płynniejszą rozgrywkę. Ponadto, Opera GX otrzymała integrację z platformą Twitch oraz liczne opcje personalizacji.

Przeglądarka została wyposażona w specjalne panele GX Control, które pozwalają łatwo nałożyć limit użycia procesora i pamięci operacyjnej dla przeglądarki. Wystarczy tylko uaktywnić funkcję i następnie przesunąć suwak w lewo lub prawo, aby zmniejszyć lub zwiększyć dostęp do zasobów komputera. Jak zapewniają twórcy, przeglądarka nie przekroczy wyznaczonych limitów.

(fot. Opera)

Kolejną unikatową funkcją jest wspomniana integracja z Twitchem. Na własne konto można zalogować się bezpośrednio z bocznego paska w przeglądarce. Pozwoli to na otrzymywanie powiadomień, gdy obserwowany streamer rozpocznie transmisję na żywo.

(fot. Opera)

Przeglądarka ma jeszcze GX Corner, czyli specjalne miejsce, w którym gromadzone są najważniejsze informacje ze świata gier. Tutaj znajdą się również oferty z grami i powiadomienia o nowych, interesujących wydaniach. Co ciekawe, nawet sam ekran szybkiego dostępu do stron internetowych dostarcza innej zawartości niż większość przeglądarek. Znajdziemy na nim linki do stron internetowych i usług popularnych wśród graczy.

Nie zabrakło wyglądu, który prawie od razu zdradza przeznaczenie przeglądarki. Jakby same wzornictwo okazało się niewystarczające, to przeglądarka zawiera jeszcze specjalnie przygotowane efekty dźwiękowe. Dodatkowo, kolory „podświetlenia” można personalizować. Do wyboru jest 10 sugerowanych kolorów, a także można wybrać rozszerzoną opcję, która zapewnia dostęp do 16 mln barw.

(fot. Opera)

Nie mamy do czynienia z zupełnie nowym produktem. Tak naprawdę Opera GX to znacząco podrasowana wersja podstawowej przeglądarki. Nie zabrakło więc wielu przydatnych funkcji, jak chociażby możliwości korzystania z popularnych komunikatorów na bocznym pasku, oglądania wideo w oknie czy wbudowanego blokera reklam.

Opera GX – skąd pobrać?

Uruchomiony został już wczesny dostęp do nowej przeglądarki. Obecnie wydana została wersja testowa, która może jeszcze sprawiać problemy. Zainstalują ją wyłącznie użytkownicy Windowsa. Finalnego wydania należy oczekiwać jeszcze w tym roku.

źródło: Opera