OnePlus wprowadza darmową wysyłkę dla zakupów o wartości co najmniej 400 złotych

Przy przeglądaniu ofert sklepów internetowych, czynnikiem, który w dużej mierze wpływa na decyzję o zakupie jest koszt wysyłki nabytego w ten sposób towaru. Nie jest żadną tajemnicą, że część sprzedających dość mocno zawyża ceny przesyłki, mimo iż duża część kupujących wie, ile ona w rzeczywistości kosztuje. Konkurencja jest jednak tak duża, że coraz więcej sklepów wprowadza darmową wysyłkę, nawet za granicę.

Reklama

Najlepszym tego przykładem są te, oferujące elektronikę chińskich producentów, czyli m.in. GearBest czy Everbuying. Część sklepów natomiast ustala minimalne wartości zakupów, dla których wysyłka jest darmowa – tu warto wspomnieć choćby niemiecki Amazon. Do tej drugiej grupy dołączył właśnie również OnePlus, który wyśle za darmo nasze przedmioty, pod warunkiem, że są one łącznie warte co najmniej 400 złotych.

To zdecydowanie dobra wiadomość. Wiele osób narzekało na fakt, iż dotychczas za tę usługę należało zapłacić aż 129 złotych. Oczywiście dotyczy to standardowej przesyłki, lecz jednocześnie obniżono również koszty przesyłek priorytetowych – z 24,49 euro do 16,49 euro.

OnePlus tym samym pokazuje po raz kolejny, że zależy mu, aby jego oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna – nie wystarczy już bowiem tylko chwalenie się wyprodukowaniem zabójców flagowców. Konkurencja jest obecnie tak duża, że potrzebne są większe wysiłki, by przekonać klientów do zakupu. A wprowadzenie darmowej/tańszej przesyłki to już kolejny z nich – najpierw zniesiono wymóg zaproszeń dla OnePlus One, a następnie dla OnePlus 2. Wkrótce powinno dotknąć to również OnePlus X, który na razie sprzedawany jest bez żadnych wymagań w każdy wtorek.

Źródło: OnePlus przez GSMArena