Ważne

Niemiecki Amazon zniósł opłatę za wysyłkę do Polski towaru o wartości powyżej 49 euro

Gorączka świątecznych zakupów powoli nabiera tempa. Zaczynają się pierwsze promocje, w ramach których możemy kupić elektronikę taniej niż standardowo (jutro: “Czarny Piątek”). Pojawiają się też dobre informacje, które przy okazji zbliżających się Mikołajek i Gwiazdki zdecydowanie można uznać za… świetne. Jedną z nich jest zniesienie opłaty za przesyłkę z niemieckiego Amazonu – pod warunkiem, że kwota zamówionego towaru przekracza 49 euro.

Dlaczego dla nas jest to taka istotna wiadomość? Z kilku względów. Po pierwsze – w Polsce wciąż Amazon oficjalnie nie funkcjonuje, zatem zamawiając sprzęt z na przykład właśnie niemieckiego sklepu, musieliśmy się liczyć z kosztami przesyłki, które dodatkowo podnosiły wydatek na daną rzecz. Po drugie – w Niemczech sporo sprzętu elektronicznego debiutuje wcześniej niż w Polsce, dzięki czemu będziemy mieli do niego łatwiejszy dostęp. Po trzecie wreszcie – nie jest to jedynie promocja, a zniesienie opłaty na stałe – oczywiście, jak już wspomniałam, jeśli wartość zamówienia przekracza 49 euro.

Cennik wysyłki towaru do Polski widzicie na screenie z początku wpisu. Koszt zaczyna się od 3,80 euro za muzykę, oprogramowanie, DVD itd. i 5,50 euro za wszystko inne.

Przesyłka ekspresowa towaru do Polski wciąż jest płatna – niezależnie od kwoty, jaką zostawimy w niemieckim Amazonie.

źródło: światczytników

Komentarze

 • Berserker

  nie kupuje w Amazonie i Empiku, to obozy dla niewolnikow.

  • Musisz także zaprzestać kupowania jakiejkolwiek elektroniki i ubrań, bo są często produkowane w warunkach gorszych niż to co nazywasz “obozami dla niewolników”. Radziłbym się zastanowić czy cokolwiek kupować, bo większość produktów albo półproduktów tak powstaje, najlepiej załóż farmę i żyj z ziemi, wtedy tylko ty będziesz niewolnikiem – własnych przekonań. ;)

   • Michał Przeperski

    Kolega chociaż ma jakieś przekonania. Ty za to nie potrafisz się zdobyć na żadną refleksję akceptując wszystkie patologie bo “tak jest i już”.

   • Berserker

    tak wlasnie bedzie, dzieki :D

  • Karina

   Z empikiem to już chyba bez przesady, normalna praca z obsługą klienta, w większości tego typów sklepów podobnie praca wygląda.

 • Darek

  Czy przypadkiem nie wysyłają tego z Polski :-) ?

 • czepialski

  “Niemiecki Amazon zniósł opłatę za wysyłkę towaru do Polski o wartości powyżej 49 euro” – to Polska jest tak nisko wyceniana?

  A może lepiej napisać:

  Niemiecki Amazon zniósł opłatę za wysyłkę do Polski towaru o wartości powyżej 49 euro

  • Berserker

   zdecydowanie bardziej po polsku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona