oneplus pad nieoficjalny render
Źródło: OnLeaks x MySmartPrice

OnePlus lada chwila wkroczy na rynek tabletów

Fani firmy założonej przez Carla Peia już wkrótce zobaczą na własne oczy wyczekiwany od lat, pierwszy tablet marki OnePlus. Wiemy, jakiego wyglądu możemy się spodziewać.

Pierwszy tablet OnePlusa

O OnePlus Padzie internetowa społeczność spekuluje już od lata 2021 roku, kiedy to serwis MySmartPrice zauważył wzmiankę o urządzeniu w dokumentach EUIPO (European Union Intellectual Property Office), datowanych na styczeń 2021 roku. W listopadzie 2022 roku Max Jambor, jeden z branżowych informatorów, zamieścił wpis na Twitterze, w którym przekazał, że Chińczycy wciąż pracują nad tabletem, który ma zadebiutować w 2023 roku. Na początku tego miesiąca MySmartPrice przekazał nieoficjalną informację, że tablet jest testowany na terenie Indii, a jego debiut zbliża się wielkimi krokami.

oneplus pad event cloud 11 grafika
Grafika promocyjna wydarzenia Cloud 11 z widocznym zarysem tabletu pod smartfonem oraz słuchawkami (Źródło: OnePlus)

Nie minęło zatem kilka tygodni od ostatnich informacji na temat OnePlus Pada, a ten pojawił się nareszcie w oficjalnych komunikatach firmy. Na stronie poświęconej nadchodzącemu wydarzeniu Cloud 11, organizowanemu przez OnePlusa, umieszczona została kolejna zakładka podpisana nazwą wyczekiwanego tabletu. Będzie to zatem piąty produkt, obok OnePlus 11, wariantu 11R, słuchawek Buds Pro 2 oraz telewizora Q2 Pro, który zobaczymy podczas imprezy.

OnePlus Pad – wygląd, specyfikacja

Trzeba przyznać, że w przypadku swojego pierwszego tabletu Chińczycy skutecznie strzegli informacji dotyczących wyglądu czy parametrów technicznych. Do dziś po internecie nie krążyła żadna grafika, na której mogliśmy zobaczyć, jak prezentować się będzie OnePlus Pad. Teraz, na niecałe dwa tygodnie przed premierą, serwis MySmartPrice podzielił się ze światem kilkoma renderami urządzenia.

Na pierwszy rzut oka widać spójność stylistyczną urządzeń marki na 2023 rok. Duża wysepka na aparat z tyłu tabletu koreluje bowiem z podobnym kształtem, jaki znajdziemy na pleckach flagowego smartfona OnePlusa. Nie wiadomo jednak, czy w tym miejscu znajdzie się więcej niż jeden aparat. Pod okrągłym kształtem, mniej więcej pośrodku pleców widać natomiast logo firmy.

Na jednym z dłuższych boków tabletu, bliżej tylnego aparatu znajdują się guziki odpowiadające za kontrolę głośności. Niedaleko nich, na krótszej krawędzi możemy dostrzec przycisk zasilania. Po przeciwległej stronie umieszczono natomiast gniazdo USB-C. Przód urządzenia zdradza, że 11,6-calowy ekran będzie opatrzony dość wąskimi ramkami. Kamerkę do wideorozmów umieszczono na jednym z dłuższych boków.

Źródło zaznacza, że grafiki powstały w oparciu o etap PVT (Product Validation Testing), więc mogą różnić się od produkcyjnej wersji, której wygląd poznamy wszyscy już niedługo.

Na obecną chwilę nie znamy jeszcze specyfikacji OnePlus Pada. Biorąc pod uwagę, że klienci z wyższej półki preferują rozwiązania Apple czy Samsunga, rozsądnie jest założyć, że pierwszy tablet marki należącej do BBK Electronics będzie zabiegał o uwagę użytkowników o mniejszych wymaganiach.

Wygląd, specyfikację oraz cenę urządzenia poznamy podczas wydarzenia Cloud 11, zaplanowanego na 7 lutego 2023 roku o godz. 15:00 czasu polskiego.