OnePlus Buds - miniatura

Ostatni rzut oka na OnePlus Buds – premiera już jutro

W najnowszej aktualizacji OxygenOS pojawiła się aplikacja, dzięki której dowiedzieliśmy się sporo o nadchodzących słuchawkach OnePlus Buds. Poznaliśmy wygląd trzech wariantów kolorystycznych oraz funkcje, jakie będzie oferować ten model.

O prawdziwie bezprzewodowych słuchawkach OnePlus Buds nieoficjalnie mówi się już od zapowiedzi obecności producenta na targach CES 2020, a do podejrzeń dotyczących takiego produktu wróciliśmy w maju tego roku.

Premiera OnePlus Buds już jutro

Kilka dni temu na oficjalnym profilu OnePlus na Twitterze wreszcie pojawiła się oficjalna zapowiedź wraz z potwierdzeniem nazwy oraz datą premiery – 21 lipca, czyli już jutro.

Jak to zwykle bywa, producentowi nie udało się utrzymać tajemnicy aż do samego końca. W najnowszych wersjach OxygenOS (10.5.9, 10.5.10, 10.5.11 oraz 10.5.12) dla smartfonów OnePlus 8 pojawiła się aplikacja OnePlus Pods. Początkowo mówiło się, że właśnie tak będą nazywać się prawdziwie bezprzewodowe słuchawki producenta – teraz wiemy, że będzie inaczej.

Czarny, biały, cyjan – oto kolory, w których dostępne będą OnePlus Buds

Ekipa z APKMirror (swoją drogą, możecie pobrać tam OnePlus Pods) przyjrzała się aplikacji i udało się z niej wyciągnąć kilka interesujących informacji.

Po pierwsze, słuchawki będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej oraz cyjanowej (czy też, jak ktoś woli, jasnoniebieskiej). Każdy z wariantów ma również swoje etui ładujące – warto nadmienić, że w przypadku cyjanowej wersji skuszono się na żółte wykończenie jego wnętrza.

Z etui, poza jego kształtem, trudno wyczytać cokolwiek więcej ponad to, że z przodu pudełka znajduje się jedna dioda LED, a na tylnej ściance – przycisk. Mówi się, że nie ma co liczyć na ładowanie bezprzewodowe, ale to potwierdzi się dopiero jutro.

Garść funkcji, w które wyposażone będą OnePlus Buds

Z samej aplikacji da się też podejrzeć funkcje, w jakie wyposażone zostaną prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od OnePlus.

Z „instruktażowych” grafik dowiadujemy się między innymi o tłumaczeniu (potencjalnie w czasie rzeczywistym), kontroli aktywnej redukcji szumów, oczywiście zarządzaniu multimediami, szybkim parowaniu czy różnych trybach equalizera.

Potwierdzenie wszystkich doniesień już jutro

Premiera OnePlus Buds została zapowiedziana na jutro, więc szkoda marnować czasu na dalsze rozważania dotyczące tego modelu. Trzeba przyznać, że zapowiada się interesująco – ciekawe czy oficjalne szczegóły, w tym cena, sprostają naszym oczekiwaniom.