smartfon OnePlus 9 Pro smartphone
OnePlus 9 Pro (źródło: @OnLeaks)

Seria OnePlus 9 będzie trochę przypominać linię Galaxy S21

Według nieoficjalnych informacji, seria OnePlus 9 zadebiutuje w marcu 2021 roku. Jako że mamy już koniec stycznia, należy się spodziewać coraz większej ilości doniesień na jej temat. A pierwsze konkrety już są.

OnePlus przez wiele lat szedł własną ścieżką. Jego strategia diametralnie różniła się od tego, co robiła konkurencja. Producent sukcesywnie jednak wzmacniał swoją pozycję na rynku i doszedł do momentu, w którym jest jednym z poważniejszych graczy na rynku. Firma dalej chce się rozwijać i sprzedawać jeszcze więcej smartfonów, dlatego diametralnie zmienia strategię – coraz bardziej przypomina ona schemat działania innych marek.

Seria OnePlus 9 będzie trochę przypominać linię Galaxy S21

OnePlus już nie jest „tym producentem od samych high-endów”. W ostatnim czasie oferta marki mocno się powiększyła i należy się spodziewać premier kolejnych, nieflagowych smartfonów. Wcześniej prawdopodobnie jednak zadebiutują nowe high-endy. Są już pierwsze, konkretne informacje na ich temat.

Zapowiada się na to, że OnePlus pójdzie śladami Samsunga, który mocno zaskoczył w serii Galaxy S21, ponieważ nie wyposażył wszystkich smartfonów w obustronne, charakterystyczne dla jego flagowców, wyświetlacze. Taki ekran ma tylko najwyżej pozycjonowany Galaxy S21 Ultra.

smartfon OnePlus 9 Pro smartphone
OnePlus 9 Pro (źródło: @OnLeaks)

I podobnie ma być w serii OnePlus 9 – tylko model z dopiskiem „Pro” zaoferuje obustronnie zakrzywiony wyświetlacz AMOLED. Jak podaje Digital Chat Station, ekran w tym smartfonie będzie miał przekątną 6,78 cala i rozdzielczość WQHD+, a także funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz.

Niżej pozycjonowany OnePlus 9 otrzyma z kolei płaski (choć też elastyczny) ekran o przekątnej 6,55 cala i rozdzielczości Full HD+, który również będzie mógł odświeżać obraz z częstotliwością 120 Hz.

Dla przypomnienia, oba smartfony z serii OnePlus 8 miały obustronnie zakrzywione wyświetlacze, podobnie jak wszystkie flagowce z linii Galaxy S20. Ograniczenie ich teraz do najwyżej pozycjonowanych modeli można zatem uznać za krok w tył, aczkolwiek wiele osób uznaje to za dobre posunięcie, ponieważ nie wszyscy są fanami zachodzących na krawędzie ekranów (nawet jeśli wyglądają one efektownie).

smartfon OnePlus 9 smartphone
OnePlus 9 (źródło: 91mobiles)

Digital Chat Station przy okazji ujawnił też, że wyświetlacze w obu smartfonach będą miały otwór (w lewym górnym rogu) o średnicy +/- 3,8 mm na aparat do selfie i rozmów wideo. Ponadto na ich pokładzie znajdą się również akumulatory o pojemności 4500 mAh i procesor Qualcomm Snapdragon 888. Urządzenia mają mieć grubość niewiele ponad 8 mm (ale mniej niż 9 mm) i będą ważyć mniej niż 200 gramów.