fot. @evleaks

Tak może wyglądać OnePlus 7T (Pro). Okrągłe aparaty będą chyba modne w tym sezonie

Coś zaskakującego dzieje się z designem nowych smartfonów – coraz więcej nadchodzących nowości zostanie wyposażona w aparat umieszczony na okrągłej wyspie, z którą do tej pory kojarzone były głównie inteligentne telefony marki Motorola. Wkrótce model z podobnym rozwiązaniem może wypuścić również OnePlus.

Oczywiście to kwestia gustu, czy komuś się podoba okrągła wyspa z aparatami, czy nie, ale nie sposób zignorować faktu, że wkrótce pojawi się ona nie tylko w nowych smartfonach marki Motorola, ale również w inteligentnych telefonach innych producentów. Rozwiązanie to zastosuje bowiem także Huawei w Mate 30 i Mate 30 Pro, HMD Global w modelu Nokia 7.2 oraz – jak się właśnie okazuje – najprawdopodobniej OnePlus. Od razu też wspomnę, że zainteresowane jest nim i Xiaomi.

Reklama

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy widzimy smartfon OnePlusa z okrągłą wyspą z aparatami na panelu tylnym, bowiem już w grudniu 2018 roku w sieci pojawiło się zdjęcie niezaprezentowanego oficjalnie urządzenia tej marki z takim rozwiązaniem:

Po ośmiu miesiącach jego temat wrócił jak bumerang. Widoczną na samej górze grafikę opublikował dziś na swoim Twitterze Evan Blass wraz z informacją, że OnePlus naprawdę pracuje nad takim smartfonem. I chociaż wciąż nie wiadomo, jak będzie się on nazywał, to naturalnie na myśl od razu przychodzą OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro.

Oczywiście to tylko domysły, ponieważ informacje na temat nadchodzących nowości dopiero zaczynają się pojawiać i za jakiś czas dowiemy się, czy widoczny powyżej projekt zostanie zastosowany jeszcze w tym roku czy dopiero w przyszłym w serii OnePlus 8. Niewykluczone jednak, że sytuacja wyklaruje się bardzo szybko, bowiem według niepotwierdzonych informacji OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro mogą zadebiutować już 26 września 2019 roku (w pierwszej kolejności w Indiach, a później, 10 października, w Stanach Zjednoczonych i Europie).

Taki scenariusz jest prawdopodobny, gdyż na przyszły miesiąc OnePlus oficjalnie zapowiedział premierę OnePlus TV i niewykluczone, że podczas tej samej konferencji zaprezentuje nowe smartfony. Wydaje się, że wkrótce wszystko powinno się więc stać jasne i skończą się domysły oraz pojawią pierwsze konkrety. Przy okazji powiem, że marka ciężko pracuje nad tym, aby jej telewizor był dostępny również w Europie.

Zapowiedź premiery telewizora OnePlus TV we wrześniu 2019 roku (fot. OnePlus Community)

Źródło: @evleaks, @Samsung_News_, OnePlus Community