Nokia logo

Wyciekają szczegółowe rendery Nokii 7.2 – design coraz bardziej odważny

Nokia od pewnego czasu tworzy nie tylko smartfony, które wyróżniają się błyskawiczną aktualizacją Androida, ale i takie, których design przemawia do sporej liczby użytkowników. O ile w telefonach sprzed roku można było jeszcze mówić o pewnej zachowawczości, o tyle 2019 rok to coraz odważniejsze eksperymenty z designem. Czy producent zmierza w dobrą stronę?

Nokia szykuje się na wielką ofensywę. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się debiutu kilku nowych smartfonów firmy: Nokii 6.2, 5.2 oraz rzeczonej Nokii 7.2, z której grafiką możecie zapoznać się poniżej. W przygotowaniu jest też Nokia 8.2, jednak wiele wskazuje na to, że HMD Global, który zarządza prawami do legendarnej fińskiej marki, wprowadzi urządzenie do sprzedaży dopiero za jakiś czas.

Reklama
Fot za: Nokia Power User

Wracając do głównej bohaterki dzisiejszego wpisu, Nokii 7.2. Na pierwszy plan wysuwają się dwie cechy: okrągła obudowa aparatu oraz to, iż urządzenie powinno być bardzo smukłe. Serwis źródłowy sugeruje, że niżej klasyfikowana Nokia 6.2 pod wieloma względami może być wręcz kalką siódemki. Pozwala to na wysnucie dość odważnego wniosku, jakoby okrągła obudowa aparatu mogła stać się znakiem rozpoznawczym wszystkich smartfonów, jakie firma zamierza pokazać w tym roku.

Nadchodzi Nokia 8.2. Są pierwsze informacje

Wiemy, że Nokia 7.2 ma mieć ekran o przekątnej zbliżonej do 6,3 cala. Spekuluje się także o obecności Snapdragona 660 oraz zaskakująco dobrym zapleczu fotograficznym, na które będzie składać się 48 Mpix matryca główna, a tej będzie towarzyszyć aparat pomocniczy z ultra-szerokim kątem wynoszącym aż 120 stopni. Niestety, pozostałe elementy specyfikacji technicznej wciąż pozostają nieznane.

źródło: NokiaPowerUser