fot. OnePlus

OnePlus zapowiada premierę OnePlus 7 – smartfon zadebiutuje za dokładnie trzy tygodnie

Nie sposób nie zauważyć, że w ostatnim czasie mówi się dość sporo o OnePlus 7. W jednym z przecieków pojawiła się nawet spodziewana data premiery tego smartfona. Dziś producent oficjalnie poinformował, kiedy zaprezentuje następcę OnePlus 6T.

Premiera OnePlus 7

W zasadzie powinienem tutaj użyć liczby mnogiej, ponieważ Pete Lau, założyciel i CEO OnePlusa, w wywiadzie z serwisem The Verge potwierdził, że za trzy tygodnie zaprezentowane zostaną aż trzy modele: OnePlus 7, OnePlus 7 Pro i OnePlus 7 Pro 5G z modemem 5G.

Reklama

Premiera najnowszych urządzeń odbędzie się 14 maja 2019 roku w Londynie – event rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego (16:00 czasu lokalnego). Zainteresowani mogą kupić wejściówkę na to wydarzenie za 18 euro (równowartość ~75 złotych). Pozostali będą natomiast mogli obejrzeć stream na oficjalnym profilu marki w serwisie YouTube.

OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7 Pro 5G

W ostatnim czasie pojawiło się dość sporo nieoficjalnych doniesień na temat nadchodzących nowości. Pete Lau w wywiadzie z serwisem The Verge postanowił jednak zdradzić, że OnePlus 7 Pro zostanie wyposażony w wyświetlacz, którego opracowanie kosztowało trzy razy więcej niż ekranów do poprzednich smartfonów. CEO OnePlusa pokusił się nawet o stwierdzenie, że gdy po raz pierwszy zobaczył ten panel, „był oszołomiony”.

Nieoficjalnie mówi się, że za produkcję wyświetlacza odpowiedzialność weźmie Samsung, a sam ekran ma charakteryzować się m.in. częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz, podczas gdy standardem w smartfonach jest wartość 60 Hz.

OnePlus 7 Pro (fot. @OnLeaks @PriceBaba)

OnePlus 7 Pro będzie dostępny także w wersji z modemem 5G, aczkolwiek producent nie zamierza jej jakoś szczególnie promować, najpewniej z uwagi na bardzo ograniczony dostęp do sieci 5G w obecnej chwili.

Bazując na dotychczasowych doniesieniach, można odnieść wrażenie, że OnePlus 7 ma być tylko lekko ulepszoną wersją OnePlus 6T, podczas gdy prawdziwy powiew świeżości przyniesie OnePlus 7 Pro. Zainteresowani nadchodzącymi nowościami powinni się jednak przygotować, że cena modelu z dopiskiem „Pro” będzie wysoka i najprawdopodobniej zbliżona do cen flagowców konkurencji.

Polecamy również – informacje nt. aparatu w OnePlus 7 Pro

Chyba wreszcie poznaliśmy specyfikację aparatu w OnePlus 7 Pro

Źródło: OnePlus, TheVerge, Android Central