OnePlus 5/5T dostanie Androida Q, a funkcje z OnePlusa 7 Pro trafią do modelu 6/6T

Na forum OnePlusa pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że Android Q zmierza na urządzenia OnePlus 5 i 5T. To dobre wieści, zwłaszcza, że właściciele tych modeli kilka miesięcy temu dostali aktualizację do Androida 9.0 Pie.

OnePlus ewidentnie chce pokazać, że dba o swoje urządzenia. Dopiero co rozpoczął się proces aktualizacji modeli 3/3T do Androida Pie, a dziś firma w osobie Manu J., globalnego menedżera operacji produktowych, przekazała dobre nowiny dla posiadaczy dwuletnich OnePlusów 5 i 5T – na ich telefony na pewno trafi Android Q.

Reklama

Dla tych, którzy zaopatrzyli się w ubiegłym roku w OnePlusy 6, też mają powody do radości. W kolejnych aktualizacjach dostaną dostęp do wielu funkcji, które aktualnie znajdują się tylko w najnowszym flagowcu firmy. Wśród nich znajdziemy:

 • Tryb Fnatic
  To tryb przeznaczony dla mobilnych graczy. Oprogramowanie będzie ograniczać „rozpraszanie się” procesora podczas gry, skupiając jego procesy na zadaniach związanych z wydajnością oraz przetwarzaniem grafiki i blokując aplikacje, które mogłyby w tle niepotrzebnie podkradać zasoby przydatne w grze.
 • Tryb Zen
  Chodzi w nim przede wszystkim o zapewnienie użytkownikowi kompletnego spokoju przez 20 minut, odcinając go od irytujących powiadomień i wiadomości. Wciąż będzie można robić zdjęcia czy wykonywać połączenia alarmowe, ale nie będziemy zalewani kolejnymi informacjami ze świata i od znajomych.
 • Nagrywanie ekranu
  Trudno błędnie zinterpretować ten element.

 • Szybkie odpowiedzi w trybie horyzontalnym
  Oglądając wideo na YouTube czy korzystając ze smartfona obróconego o 90 stopni, w prosty sposób odpowiemy na wiadomości – bez niepotrzebnego opuszczania trybu pełnoekranowego.

 • Regulacja jasności DC
  To alternatywna metoda regulacji jasności ekranu poprzez zmianę mocy podświetlenia. Po włączeniu zmniejszy migotanie ekranu przy niskiej jasności, ale w niektórych przypadkach może prowadzić do przekłamań w oddawaniu kolorów. Pojawi się w betach Androida Q dla OP 6/6T, a następnie OP 5/5T.
 • RAM Boost
  Ma zwiększyć wydajność wykorzystania pamięci RAM. Oprogramowanie będzie na podstawie naszych zwyczajów przewidywać, które aplikacje lepiej trzymać wiecznie otwarte, a które można swobodnie zamknąć, by przyspieszyć działanie telefonu.

Jak widać, dodatkowych opcji jest trochę, a niektóre z nich mogą się mocno przełożyć na komfort korzystania z telefonu. Wychodzi więc na to, że będzie warto poczekać na aktualizację.

 

źródło: OnePlus