OnePlus 3 i OnePlus 3T dostają Androida 9.0 Pie

Po długim czasie oczekiwania, użytkownicy smartfonów OnePlus 3 i OnePlus 3T będą mogli pobrać aktualizację zawierającą Androida 9.0 Pie wraz z nakładką systemową OxygenOS 9.0.2.

OnePlus 3 miał swoją premierę w połowie 2016 roku, więc nie jest to najnowszy sprzęt. Jednak jak na trzyletnie urządzenie, może nadal dobrze sprawdzać się jako podstawowy smartfon do codziennego użytku. Jego aktualizacja do Androida 9.0 Pie początkowo była niepewna właśnie ze względu na spory staż, ale kiedy w marcu ruszyły pierwsze testy nowego systemu, wszyscy odetchnęli z ulgą. Miesiąc później testową wersję oprogramowania mógł pobrać każdy chętny, a teraz jego oficjalna odsłona trafia do powszechnej dystrybucji.

Reklama

Aktualizacja zawiera zupełnie nowy interfejs użytkownika oraz kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Ponadto dodano kilka mniej lub bardziej ważnych rzeczy, z których część jest po prostu elementem Androida Pie w czystej postaci:

  • Tryb nie przeszkadzać, w którym można określić przedział czasowy jego działania
  • Nowy Tryb gry 3.0, w którym użytkownik zobaczy powiadomienia i nagłówki wiadomości
  • Dialer ze wsparciem dla Google Duo
  • Google Lens w aparacie fotograficznym

Jak wskazuje OnePlus na swojej stronie, aktualizacja jest rozsyłana kanałem OTA (Over The Air) etapami, więc jeśli czytamy ten tekst na OnePlusie 3 lub 3T, a jeszcze nie zobaczyliśmy notyfikacji o możliwości pobrania jej, to nie ma się czym martwić – zapewne dotrze do nas w ciągu kilku dni.

 

źródło: OnePlus