OnePlus 5 i 5T z aktualizacją Oxygen OS 9.0.5. Co nowego?

Piąta generacja urządzeń od OnePlus cieszyła się w Polsce pewnym zainteresowaniem. Powiedziałbym, że właśnie ta rodzina urządzeń utrwaliła tę markę pośród naszych rodzimych użytkowników smartfonów. Co ważne, producent ciągle pamięta o tych urządzeniach, co doskonale potwierdza najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego.

Producent pokazuje się w ostatnim czasie z całkiem dobrej strony, jeśli mowa o uaktualnieniach swoich produktów. Nie dalej jak tydzień temu posiadacze nowszego OnePlusa 6 i 6T dostali nowe wersje Oxygen OS (kolejno: 9.0.13 dla OP6 i 9.0.5 dla 6T), a już pojawiają się łatki dla piątej generacji smartfonów. Co ważne, lista zmian nie ogranicza się tylko i wyłącznie do dodania nowych łatek bezpieczeństwa.

Reklama

Recenzja OnePlus 5T – właśnie tak powinien działać każdy flagowiec!

changelogu możemy przeczytać o szeroko rozumianej optymalizacji i wyeliminowaniu zauważonych błędów. Producent dopieścił też działanie aplikacji Telefon oraz poprawił kompatybilność swoich smartfonów z aplikacją WhatsApp. Małe zmiany mogą dostrzec też zapaleni gracze. Nowa wersja Oxygen OS przynosi usprawnienia związane ze stabilnością połączeń z aplikacjami firm trzecich. No i wreszcie, niejako dla zasady, mamy tu również świeżutkie, kwietniowe łatki bezpieczeństwa.

Fot za: PiunikaWeb

Oprogramowanie waży 204 MB. Zgodnie z obecną wiedzą, należy liczyć się z tym, że pierwszeństwo w otrzymaniu aktualizacji będą mieli posiadacze OnePlusa 5T. Producent zwykle bardzo dobrze radzi sobie z dystrybucją swojego softu, dlatego też nie będę zdziwiony, jeśli w chwili czytania tego newsa, u części z Was pojawi się już rzeczona aktualizacja. Użytkownicy starszej wersji smartfona powinni uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

źródło: PiunikaWeb