OnePlus 3 może zostać wkrótce zastąpiony przez OnePlus 3 Plus | Tabletowo.pl

OnePlus 3 może zostać wkrótce zastąpiony przez OnePlus 3 Plus

Dołącz do dyskusji 0

Nie dalej jak miesiąc temu, po pięciotygodniowej przerwie, OnePlus wznowił sprzedaż OnePlus 3. Owa przerwa spowodowana była chęcią (a raczej koniecznością) uzupełnienia zapasów magazynowych, które topniały w iście ekspresowym tempie. Chińczycy chyba jednak nie docenili klientów. Ci bowiem dość szybko wykupili wszystkie egzemplarze, przez co terminy wysyłki ponownie zaczęły się niebezpiecznie wydłużać. Z oferty zniknął też wariant Soft Gold. Dlatego podobno podjęto decyzję o wypuszczeniu na rynek nowej wersji tegorocznego flagowca.

Oczywiście OnePlus tego nie potwierdził, ale takiego zdania są zarówno jego kontrahenci, jak i chiński analityk Pan Jiutang, który bardzo dobrze rozeznaje się w sytuacji oraz potrafi trafnie przewidzieć kolejne posunięcia różnych producentów.

weibo-pan-jiutang-oneplus-3-oneplus-3-plus

Według informatorów serwisu GizmoChina, OnePlus wkrótce zakończy produkcję OnePlus 3. Zamiast niego, na rynku ma się pojawić OnePlus 3 Plus lub OnePlus 3S (kwestia pozostaje niewyjaśniona). Chińczycy mają podobno zamiar zastosować w nim nowszy procesor (Qualcomm Snapdragon 821 zamiast Snapdragona 820) oraz wyświetlacz LCD zamiast AMOLED*.

To właśnie ta ostatnia zmiana ma sprawić, że OnePlus będzie nadążał z produkcją. Samsung, który jest największym dostawcą ekranów AMOLED na rynku i którego klientem jest także OnePlus, nie potrafi bowiem zaspokoić w pełni potrzeb wszystkich swoich kontrahentów (o czym przekonało się już Oppo; jednak – podobno – znaleziono wyjście z tej sytuacji). Dlatego też zapasy magazynowe OnePlus 3 są tak ograniczone.

OnePlus 3 Plus (lub jak go tam Chińczycy nazwą) będzie więc zarówno ulepszoną, jak i zubożoną wersją swojego pierwowzoru. Oczywiście rozumiem, że nie każdy jest fanem wyświetlaczy AMOLED i część osób ucieszy, że OnePlus zmieni go na LCD, ale trzeba pamiętać, że producent bardzo się chwalił tym ekranem (zastosowano bowiem w nim również autorskie rozwiązania, dlatego nazywa się Optic AMOLED).

Ciekawe jednak, kogo jeszcze dotknie fakt, że Samsung nie jest w stanie wyprodukować tyle wyświetlaczy AMOLED, ile potrzebują jego kontrahenci.

*Tutaj pojawiają się co najmniej trzy wersje: jedna głosi, że OnePlus pozostawi taką samą przekątną i rozdzielczość, druga, że rozdzielczość zwiększy się do QHD (1440×2560), zaś trzecia, że przekątna wzrośnie do 6 cali.

Źródło: GizmoChina, Weibo przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona