Oppo cierpi na deficyt ekranów AMOLED, więc wypuści na rynek Oppo R9 z innym wyświetlaczem

Zapotrzebowanie na Oppo R9 jest tak duże, że Oppo nie nadąża z produkcją. Winę za to w rzeczywistości ponosi Samsung, który odpowiedzialny jest za dostarczanie ekranów AMOLED do tego modelu. Koreańczycy nie są w stanie zapewnić wystarczającej liczby egzemplarzy, więc Chińczycy wpadli na pomysł, żeby wypuścić na rynek wersję tego smartfona z innym wyświetlaczem.

Jego produkcją miałoby się zająć JDI Display. Na pewno nie będzie to AMOLED, ponieważ Japończycy specjalizują się w ekranach LCD, a ich autorskie OLED-y są jeszcze na etapie prototypu (tak przynajmniej wynika z informacji, podanych na stronie). Możliwe jednak, że dodane zostaną rozwiązania, które podbiją jakość wyświetlacza, żeby mimo wszystko za bardzo nie odbiegał od AMOLED-a w oryginalnym Oppo R9.

Jak wspomniałem na samym początku, do takiego posunięcia zmusił Oppo Samsung, który – dosłownie – nie nadąża z produkcją wyświetlaczy AMOLED. Z jego fabryk wyjedzie w tym roku łącznie 360 milionów takich ekranów, ale tylko 100 milionów trafi do chińskich kontrahentów. Koreańczycy muszą je uczciwie podzielić między poszczególne marki i dlatego nie są w stanie w 100% zaspokoić potrzeb Oppo.

Oppo R9 jest prawdziwym bestsellerem. Tylko w pierwszym dniu sprzedano 180 tysięcy egzemplarzy. Po czterech dniach liczba ta wzrosła już do 400 tysięcy! Obecnie Oppo produkuje każdego miesiąca blisko 2 miliony sztuk tego modelu. Ostatnio też obniżono cenę smartfona z 2799 do 2499 juanów (m.in. z uwagi na premierę bardzo podobnego pod względem specyfikacji Vivo X7). Popyt na niego wciąż jest spory i dlatego Oppo postanowiło coś wymyślić, aby nie stracić zbyt dużo (czyt. zarobić jak najwięcej) na popularności tego urządzenia.

*Na grafice wyróżniającej Oppo R9

Źródło: Phone Radar

Komentarze

 • matematyk z Koziej Wólki

  Milion ekranów dziennie. Wychodzi ponad 11 ekranów na sekundę. Mają rozmach skur…, a i tak nie nadążają z produkcją.

 • oko

  Kingston zrobił coś podobnego z dyskiem V300 jakiś czas temu. Dysk dostawał świetne recenzje ale Kingston w pewnym momencie po cichu zamienił kości synchroniczne na dwa razy wolniejsze asynchroniczne we wszystkich modelach. Oczywiście nazwa i wszystkie cyferki na pudełku zostały takie same. Jak się później tłumaczyli, zrobili to gdyż nie nadążali z produkcją.
  Ciekawe czy u Oppo będzie loteria jaki ekran dostaniemy? Sony już tak kiedyś zrobił że na wybrane rynki dawał lepsze ekrany, a np. do Polski gorsze (oczywiście do recenzentów poszły tylko te lepsze).

 • Sq72

  No te kiepsko, chyba że będzie to naprawdę dopracowany lcd/ips.

  • one

   ips-neo jest pod każdym względem lepszy niż amoled – z wyjątkiem wyświetlania czerni, gdzie amoled po prostu nie wyświetla nic

   • Sq72

    3 lata temu bym się z tobą zgodził. Jednak dzisiaj amoledy z wyższej półki są dobrze skalibrowane i mają już normalną biel.

    • pmr

     ale nadal się wypalają i oszukują na subpikselach/rozdzielczości
     poza tym amoledy z wyższej półki są tylko w kilku bardzo drogich smartfonach

     • Sq72

      Przez standardowy okres użytkowania smartfona, czyli 2 lata, ekran nie powinien mieć wypalonych pikseli. Oppo r9 w to telefon został wyższej półki, więc raczej dostałby porządny wyświetlacz.

     • pmr

      nie każdego stać żeby wydawać kilka tysięcy zł co 2 lata na nowa zabawkę… dlatego unikam amoled

     • Sq72

      Większość ludzi bierze smartfony wraz z dwuletnią umową, a Ci którzy kupują telefon na dłużej i tak zazwyczaj nie znają cech wyświetlaczy amoled, chyba że mają podstawowe pojęcie o typach ekranów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona