OmniVision OV12890 to nowy, 12 Mpix sensor przeznaczony do smartfonów z najwyższej półki | Tabletowo.pl

OmniVision OV12890 to nowy, 12 Mpix sensor przeznaczony do smartfonów z najwyższej półki

Dołącz do dyskusji 0

Niektórym może się wydawać, że rynek sensorów do aparatów zdominowany jest przez Sony i Samsunga, ponieważ to o nich najczęściej się słyszy. Prężnie działa na nim jednak również OmniVision, które zaprezentowało właśnie 12 Mpix sensor OV12890, przeznaczony do smartfonów z najwyższej półki.

Z przekąsem można powiedzieć, że 12 Mpix jest w ostatnim czasie bardzo „modne” wśród producentów. Takie matryce (i to nawet dwie) wykorzystał w swoim smartfonie Huawei (mowa oczywiście o P9 i P9 Plus) oraz (ale już „tylko” jedną) Samsung w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge (wzbogacając ją m.in. o technologię Dual Pixel). Nie powinno więc dziwić, że podobne rozwiązanie zaprezentował kolejny gracz, w tym przypadku OmniVision.

As cameras for premium smartphones continue to improve, we see the resolution race slowing down and increasing emphasis placed on pixel performance and image sensor size as key to ever-higher quality mobile images and video.
James Liu, senior technical marketing manager, OmniVision

OV12890 to sensor o wielkości 1/2.3 cala. Rozmiar pojedynczego piksela to 1.55 μm, więc każdy „wyłapie” więcej światła. A to z kolei powinno przełożyć się na bardzo dobrą jakość zdjęć również w trudniejszych warunkach i dość ciemnych sceneriach. Producent zapewnia też, że jego najnowszy produkt oferuje jeszcze większą czułość oraz najlepszy jak dotąd współczynnik signal-to-noise.

OV12890 wyposażono także w PDAF oraz HDR, ale w takiej pozycji nie mogło ich przecież zabraknąć. Sensor pozwala też na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz Full HD przy 240 klatkach na sekundę. Jest więc możliwość kręcenia materiałów w trybie slow motion.

Najnowsza propozycja od OmniVision ma się „zmieścić” w modułach aparatów o wymiarach 10x10x6 mm, więc będzie idealna dla producentów, którzy chcą jak najbardziej „odchudzić” swoje smartfony. Na pierwsze, wyposażone w OV12890, musimy jednak poczekać, ponieważ masowa produkcja sensorów rozpocznie się dopiero w czwartym kwartale 2016 roku.

Zobacz też: 13 Mpix sensor OmniVision OV13870 trafi do high-endowych smartfonów

Źródło: dpreview przez GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona