Sony prezentuje następcę IMX230 – IMX318

Choć Sony nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów i tabletów, to zdecydowanie jest jednym z liderów, jeśli chodzi o fotografię mobilną. Po rozwiązania Japończyków sięgają nie tylko wszyscy liczący się “markowi” konkurenci, ale również ci, rodem z Państwa Środka. Sensor IMX230 znalazł się w wielu flagowych propozycjach i bardzo prawdopodobne, że tak samo się stanie z jego następcą, czyli IMX318.

Jest to przetwornik o matrycy 22,5 Mpix i rozmiarze 1/2.6″, zaś wielkość pojedynczego piksela to zaledwie 1 μm. Sony jednak zastrzega, że nie wpływa to negatywnie na jakość zdjęć, ponieważ inżynierowie zastosowali technologię, która zapewnia lepsze “wykorzystanie” światła oraz zadbali o jak największy stopień eliminacji szumów.

IMX318 wspiera także hybrydowy autofokus, który pozwala złapać ostrość w zaledwie 0,03 sekundy. Nie zabrakło też możliwości nagrywania wideo w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę oraz elektronicznej stabilizacji obrazu.

Poniżej możecie zapoznać się z przykładowymi materiałami, zarejestrowanymi przy użyciu IMX318.

 • trójosiowa elektroniczna stabilizacja obrazu:
 • hybrydowy autofokus:

Pełna specyfikacja:

SONY IMX318

Źródło: Android Authority, Sony

Komentarze

 • adz

  Czyli 4k przy 60 kl/s i być może z HDR-em w smartfonach pewnie dopiero w 2017r.

 • karroryfer

  Chcę go :)

 • Rob

  Spytam przy okazji. W Galaxy Note 4 przy nagrywaniu 4k nie działa HDR, jak jest w N5 albo S6, S6 edge plus?

  • Albert Lewandowski

   W Note 5 nagrywanie z włączonym HDR oraz optyczną stabilizacją obrazu jest możliwe maksymalnie w przypadku filmów Full HD przy 30 klatkach na sekundę.

 • adz

  Coś tu nie gra – skoro stabilizacja ma być trójosiowa, to nie może być elektroniczna tylko optyczna.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona