Tesla Model Y
(źródło: Tesla)

Odświeżona Tesla Model Y w tym roku? Elon Musk rozwiał wszelkie wątpliwości

Tesla Model Y to jeden z ciekawszych samochodów elektrycznych na rynku, który cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób wygląda więc premiery odświeżonej wersji. Niestety, na jej debiut trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Fani Tesli czekają na nowy Model Y

W zeszłym roku firma Elona Muska zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży odświeżoną Teslę Model 3. Trzeba przyznać, że lista nowości i zmian była naprawdę spora. Dostaliśmy nowy wygląd zewnętrzny i środka, a także niemało ulepszeń. Jak najbardziej można stwierdzić, że wprowadzone zmiany to krok w dobrym kierunku.

W związku z tym, że Tesla Model Y dzieli sporo rozwiązań z Modelem 3, zaczęło pojawiać się dużo głosów, że niebawem też Model Y doczeka się odświeżenia. W ramach faceliftingu miałby on zbliżyć się od odświeżonej Trójki, zarówno w kwestii designu, jak i zastosowanych rozwiązań. Możliwe, że producent skupi się też na zapewnieniu większego poziomu wyciszenia wnętrza i innych udoskonaleniach.

Wiele źródeł wskazywało, że odświeżona Tesla Model Y zadebiutuje w tym roku, co wydawało się całkiem prawdopodobnym scenariuszem. Ponadto w ciągu ostatnich tygodni zaczęło przybywać głosów, że premiera nastąpi już w lipcu lub nieznacznie później. Niektórzy, nie mogąc doczekać się debiutu, zaczęli nawet fantazjować o wyglądzie Modelu Y, tworząc liczne rendery, które bez problemu znajdziecie w internecie.

tesla model 3 highland grafika
Wnętrze odświeżonego Modelu 3 (źródło: Tesla)

Odświeżona Tesla Model Y w tym roku?

Niestety, dla wszystkich, którzy wyglądają debiutu nowego Modelu Y nie mam dobrych informacji. Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, odpowiadając na jest z postów na platformie X, poinformował, że w tym roku nie pojawi się odświeżony Model Y. Dodał, że jego firma stale udoskonala swoje samochody, więc nawet auto nowsze o 6 miesięcy jest lepsze od nieznacznie starszego.

Owszem odświeżona Tesla Model Y nie wejdzie do sprzedaży w tym roku. Możemy być jednak pewni, że omawiany samochód w końcu zadebiutuje. Jest to równie pewne, jak premiera kolejnej generacji iPhone’ów. Tym bardziej, że odświeżony został już Model S, Model X i Model 3. Pozostał więc tylko Model Y. Nie wspominam o Cybertrucku, bowiem jest wciąż bardzo świeże auto w ofercie firmy.

Jeśli miałbym wskazać, kiedy zobaczymy nową Teslę Model Y, to powiedziałbym, że w 2025 roku. Sądzę, że Elon Musk nie każe nam dłużej czekać.