PayPo, czyli odroczone płatności, już działają w sklepach internetowych Shoper

Shoper to platforma, dzięki której szybko otworzymy prosty sklep internetowy. Tysiące firm korzystających z usług tego serwisu, mogą sprawdzić nową funkcję odroczonych płatności.

Odroczone płatności nowością Shopera

Zakupy przez internet rządzą się trochę innymi prawami niż te dokonywane stacjonarnie. Ogólnie rzecz biorąc, podczas nabywania produktów na odległość możemy skorzystać z większej liczby przywilejów niż gdy osobiście wynosimy daną rzecz ze sklepu.

Z danych Shopera wynika, że udział płatności online rośnie dynamicznie z każdym rokiem – w 2020 ponad 60% płatności za zakupy robionych w internecie odbywało się z wykorzystaniem bezgotówkowej metody (to o 10% więcej niż w 2019 roku).

Oprócz tego, coraz częściej Polacy mają możliwość skorzystania z odroczonych płatności – do czego zachęca się podczas różnych promocji lub czyni nieodłącznym elementem platformy sprzedażowej, jak w Allegro. Na podobny ruch zdecydował się Shoper.

Dzięki odroczonym płatnościom PayPo, klienci sklepów internetowych Shoper mogą cieszyć się kupionym towarem z dnia na dzień, a z zapłatą za niego mogą się wstrzymać aż do 30 dni po zakupie, co z pewnością jeszcze bardziej uatrakcyjni sprzedaż i zakupy online.Oliwia Tomalik, Marketing Manager w Shoper

Miesiąc na decyzję o ratach

Odroczenie zapłaty za towar zakupiony w sklepach internetowych bez konieczności logowania do banku lub podawania numeru karty przy finalizowaniu transakcji, to wygodna sprawa.

Wsparcie techniczne

Jeszcze wygodniejsze może okazać się rozłożenie danej płatności na cztery raty – klient może o tym zdecydować w ciągu 30 dni. Oczywiście przysługuje mu także standardowy, zgodny z regulaminem, okres zwrotu towaru. Jeśli produkt nie odpowiada oczekiwaniom klienta, zwraca go, nie zamrażając w tym czasie środków – w takim wypadku pieniądze nie będą wędrować do sprzedawcy i z powrotem.

Z odroczonych płatności PayPo w 2020 roku skorzystało ponad 400 tysięcy klientów, łącznie dokonując ponad 3 mln transakcji. Teraz standard ten wprowadzany jest do wszystkich sklepów internetowych Shoper, w ramach usługi Shoper Płatności. Każdy klient ma do niego łatwy dostęp z poziomu koszyka z zamówieniem.