Kup teraz, zapłać za 30 dni. Allegro udostępnia nową metodę płatności

Allegro Zapłać Później to nowa metoda płatności za zakupy w najpopularniejszym polskim serwisie aukcyjnym uruchomiona we współpracy z fintechem PayPo. Dzięki niej płatność za zakupy można odroczyć, bez jakichkolwiek kosztów, nawet o 30 dni.

Metoda płatności wdrożona przez Allegro wydaje się być bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla klientów, którzy potrzebują pilnie zrealizować dany zakup, a chwilowo nie dysponują wymaganą gotówką, jak i dla sprzedawców. Dla nich cały proces nie będzie odczuwalny – otrzymają pieniądze w takim samym czasie, jakby klient zapłacił od razu po zakupie.

Nowa metoda płatności na Allegro – Zapłać później (fot. Allegro)

Decydując się na skorzystanie z opcji Allegro Zapłać Później klient zobowiązuje się, że opłaci całość zamówienia w terminie maksymalnie 30 dni od jego złożenia. W takim przypadku za usługę nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata. Jeżeli z jakiegoś powodu nabywcy nie uda się zapłacić za zakupy w deklarowanym terminie, ma możliwość odroczenia zapadalności spłaty o kolejne 30 dni. Takie przedłużenie wymaga jednak poniesienia opłaty w wysokości 5% całkowitych kosztów zamówienia.

Za miesiąc Allegro uruchomi nowy serwis Allegro Lokalnie

Nowa usługa zostanie udostępniona już 10 września, początkowo w kategorii Dziecko. W pozostałych kategoriach taka możliwość pojawi się w kolejnych miesiącach. Wybór kategorii Dziecko jako pierwszy nie jest przypadkowy. Połowa września to okres, w którym rodzice kończą kompletować szkolne wyprawki. Z pewnością każdy znajdzie wydatki w tym zakresie, które musi ponieść już teraz, a które wymagają dodatkowych funduszy. Allegro Zapłać Później to oferta powstała, między innymi, z myślą o nich.

Nowa metoda płatności na Allegro – Zapłać później (fot. Allegro)

Kolejną grupą docelową dla nowej funkcjonalności są osoby, które cenią sobie możliwość zapłaty za pobraniem. Decydując się na zakup z Allegro Zapłać Później sprzedawca nie musi czekać na wpłatę, a kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów tytułem wysyłki pobraniowej.

Co istotne, w procesie zakupowym nie uczestniczy żaden bank ani instytucja finansowa. Wiarygodność klientów weryfikowana jest, przede wszystkim, na podstawie historii zakupów na Allegro. Weryfikacja wiarygodności zostanie przeprowadzona w kilka sekund po wybraniu opcji zakupu z odroczoną płatnością, po czym klient otrzyma swój indywidualny limit kwotowy na korzystanie z usługi. Maksymalna wartość pojedynczej transakcji realizowanej w ten sposób to 500 złotych.

Nareszcie – Apple Pay dostępne jako metoda płatności w aplikacji Allegro

Nowe rozwiązanie wdrożone przez Allegro to spore ułatwienie, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Co również warte odnotowania, PayPo to kolejny polski fintech, któremu udało się znaleźć szersze zainteresowanie swoimi usługami dzięki współpracy ze znacznie większym graczem. Pozostaje mieć nadzieję, że opcja Allegro Zapłać Później zostanie szybko udostępniona w pozostałych kategoriach.

Źródło: informacja prasowa, Allegro