Wygląda jak iPad, a to przecież nowy tablet Lenovo Tab P11 Pro

Wydaje się, że rynek tabletów poza Apple praktycznie nie istnieje. Jednak tacy producenci jak Samsung, Huawei czy Lenovo całkiem nieźle sobie na nim radzą. Ten ostatni zaprezentował dziś dwa nowe modele takich urządzeń: Lenovo Tab P11 Pro oraz Lenovo Tab M10 HD Gen 2.

Lenovo ma swój „topowy” tablet

„Topowy” może być rozumiane różnorako. W przypadku Lenovo oznacza tyle, że Tab P11 Pro będzie najlepszym tabletem tego producenta, co nie od razu stawia go na równi z Samsungiem Galaxy Tab S7. Co to, to nie. Lenovo postawiło na nieco tańszy sprzęt, choć wciąż solidny.

Urządzenie zyskało 11,5-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2560 x 1600 i maksymalnej automatycznej jasności 500 nitów. Wyglądem nasuwa skojarzenia z iPadem Air. Ramki o grubości 6,9 mm sprawiają, że przedni panel urządzenia w 87% jest wyświetlaczem. To, czym Lenovo chwali się w specyfikacji, są możliwości muzyczne tabletu, uzyskane dzięki zamontowaniu czterech głośników JBL z Dolby Atmos.

Jak wspomniałem, z Lenovo Tab P11 Pro żaden flagowiec. W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 730G. To ten sam chipset, który wylądował w średniopółkowym smartfonie Google Pixel 4a. Podstawowa wersja pamięciowa ma 4 GB RAM (jest też opcja z 6 GB), a całość zasila potężna bateria 8600 mAh, ładowana przez USB-C. Na tylnej obudowie można dostrzec podwójny aparat 13 Mpix + 5 Mpix.

Z dodatkowych i raczej oczywistych funkcji mamy łączność Wi-Fi, Bluetooth 5.0 i modem LTE. W klawisz odblokowania ekranu wbudowano czytnik linii papilarnych.

Cena? 499 dolarów. Lenovo oferuje także dodatkowe etui z klawiaturą i rysikiem – rzecz jasna za dopłatą. Urządzenie będzie można kupić w listopadzie.

… oraz tablet dla dzieci

Co czyni z Lenovo Tab M10 HD Gen 2 tablet dla dzieci? Przede wszystkim cena oraz specjalne oprogramowanie Google Kids Space, które wyróżnia ze sklepu Google Play aplikacje, gry, książki i filmy przeznaczone dzieciom. Po pierwszej konfiguracji, urządzenie będzie codziennie proponować nowe treści do zapoznania się.

Na początek w Google Kids Space znajdzie się 400 bezpłatnych książek, a jeśli chodzi o filmy, to młody użytkownik kierowany jest do YouTube Kids.

Lenovo Tab M10 HD Gen 2

Sprzętowo, Lenovo Tab M10 HD Gen 2 to tablet z 10,1-calowym ekranem LCD IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i maksymalnej jasności 400 nitów. Ma głośniki stereo z Dolby Atmos, aparat główny 8 Mpix i aparat do selfie 5 Mpix. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek P22T, pracujący do spółki z 2 GB lub 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna to 32 GB lub 64 GB. Wszystko to zasilane jest przez baterię 5000 mAh.

Cena „dziecięcego” tabletu Lenovo to 130 dolarów.