Nowy tablet Barnes & Noble z Windows 8 jeszcze w tym miesiącu?

Nowy tablet Barnes & Noble z Windows 8 jeszcze w tym miesiącu? 15

Jak donosi serwis Digital Trends, pod koniec września odbędzie się prezentacja nowego tabletu internetowego amerykańskiej firmy Barnes & Noble. Co ciekawe, urządzenie najprawdopodobniej będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.

Digital Trends powołuje się na anonimowe źródło wewnątrz firmy, które potwierdza wcześniejsze spekulacje. W kwietniu bieżącego roku pojawiła się informacja, że Microsoft, międzynarodowy koncern stojący za oprogramowaniem Windows, wykupił 17,6% udziałów w Barnes & Noble za niebagatelną sumę 300 milionów dolarów. W tamtym czasie analitycy i branża zachodziła w głowę, co będzie owocem tej współpracy. Wielu stawiało na dedykowany molom książkowym tablet z systemem Windows 8. Wygląda na to, że mieli rację.

Wiarygodność rewelacji opublikowanych przez Digital Trends zdaje się potwierdzać niedawna obniżka ceny aktualnej generacji multimedialnego tabletu Barnes & Noble Nook Tablet. Jak to zwykle bywa z aktualizacjami portfolio, starsze urządzenia tanieją, aby trafić do szerszego grona odbiorców, wyczyścić magazyny i zrobić miejsce na nowe. Serwis Digital Trends nie sprecyzował, czego możemy spodziewać się po Nook Tablecie z Windows 8, ale sama obecność systemu Microsoftu na pokładzie sugeruje zupełnie inny format, budowę i filozofię działania.

Windows 8 nie został zaprojektowany z myślą o małych ekranach, więc logicznym jest, że nowy tablet Barnes & Noble będzie mógł pochwalić się pojemnościowym wyświetlaczem o przekątnej przynajmniej 10”. Pod jego maską najprawdopodobniej znajdzie czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 i 1GB pamięci operacyjnej RAM. Te podzespoły powinny zagwarantować bardzo płynną pracę, która dla wielu użytkowników tabletów jest priorytetem. Można mieć wątpliwości co do samego oprogramowania. Pracujący w oparciu o Androida poprzedni Nook Tablet był urządzeniem, którego głównym przeznaczeniem było czytanie książek. Jego następca pojawi się na rynku z tą samą misją, lecz czy Windows 8 będzie w stanie dostarczyć użytkownikom zadowalającego komfortu czytania? Czy dodatkowe aplikacje, bez dodatkowych zmian w interfejsie, wystarczą, aby uczynić z nowego Nooka coś więcej niż kolejną „dachówkę” z Windows 8? Przekonamy się już niebawem.

via Digital Trends