Ważne

Barnes & Noble Nook wkrótce pod skrzydłami Microsoftu (update)

Choć tablety internetowe stały się priorytetem Microsoftu na najbliższe kilka miesięcy, gigant z Redmond nie zapomniał o pozostałych segmentach rynku. Jak donosi serwis The Verge, Microsoft i amerykańska sieć księgarń multimedialnych Barnes & Noble ogłosili współpracę, wyniku której powstanie nowa, wspólnie zarządzana gałąź.

Microsoft zdecydował się zainwestować w B & N 300 milionów dolarów, co pozwoliło mu na wykupienie 17,6% udziałów w firmie. Nowo powstała spółka, obecnie nazywana “Newco”, skupi się na oprogramowaniu i sprzedaży detalicznej produktów dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Ponieważ informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy firmą założoną przez Billa Gatesa a Barnes & Noble została dopiero opublikowana, nie znamy wielu szczegółów. Możemy się tylko domyślać, że przyniesie to rewolucyjne zmiany nie tylko dla Amerykanów, wśród których księgarnie B & N są bardzo popularna, ale także dla mieszkańców całego świata. Nie wątpimy, że “Newco” będzie chciał wkroczyć na rynek globalny i oferować nowe produkty w obu Amerykach, Europie, Azji i Australii.

Ponieważ marka Nook nierozerwalnie wiąże się z książkami elektronicznymi i czytnikami, spodziewamy się nowości także w tym segmencie. Oprócz powstania dedykowanej aplikacji dla systemu Windows 8, oczekujemy wprowadzenia na rynek globalny niedawno zaprezentowanego czytnika Nook Simple Touch with GlowLight. Co więcej, nawiązanie współpracy z Barnes & Noble dało gigantowi z Redmond dostęp do biblioteki liczącej tysiące wirtualnych książek, kolejny kanał dystrybucji usług oraz potencjalnego producenta tabletów internetowych z ósmą odsłoną okienkowego systemu. To się nazywa biznes, nie sądzicie?

via The Verge

Aktualizacja:

Podczas konferencji finansowej po podpisaniu współpracy, przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że żadna z firm jeszcze nie zastanawiała się nad wspólną strategią rynkową, a tabletów Nook z systemem Windows 8 nie ma w planach… na razie.

Komentarze

 • Tak wgl. to zastanawiam się czy iOS będzie przegrywał z Windowsem 8 czy może znowu będzie opinia, że iOS jest tylko dla wybranych…w sumie to Microsoft nie powinno się martwić o przyszłość, bo są tańsza wersją dla ludzi, których nie stać na iGadżety. Nie wiem, ale posunięcie dosyć dobre…

 • Nexxt

  może zbudują tableto- czytnik z dwoma ekranami: z jedej strony e-ink z drugiej lcd… tak jak ten ostatni patent smartfona

 • uze

  Według mnie, to jeszcze lepsze posunięcie MS niż alians z Nokią. B&N ma kawałek tortu na rynku tabletów, a do tego jako sklep z książkami nie musi się się przejmować tym, że nowe urządzenie będzie na innym systemie, bo i tak główny zysk czerpią ze swojego sklepu, który obsługuje odpowiednia aplikacja… Nie życzę MS i Windows dobrze, ale widać strategia jest mocną stroną tej wielkiej korporacji i niestety po raz kolejny może im się udać.

 • wuja

  Wow – nie ma to jak wywalić 300mln i ” …przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że żadna z firm jeszcze nie zastanawiała się nad wspólną strategią rynkową …”

  Powalające lub prima aprilis pod koniec kwietnia …?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona