słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic (źródło: Xiaomi)

Wór nowości od Xiaomi: słuchawki TWS, hulajnogi, Mi TV Stick i monitor!

Xiaomi zaanonsowało dziś przede wszystkim globalną wersję Xiaomi Mi Band 5, ale nie tylko. Producent zapowiedział wprowadzenie na rynek również słuchawek bezprzewodowych Mi True Wireless Earphones 2 Basic, hulajnóg Mi Electric Scooter Pro 2 i Mi Electric Scooter 1S oraz gamingowego monitora Mi Curved Gaming Monitor 34″ i Mi TV Stick.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic – specyfikacja, cena

Najważniejszą cechą tych słuchawek bezprzewodowych jest czas pracy – z wykorzystaniem etui ładującego można z nich korzystać nawet do 20 godzin (5 godzin + 3 doładowania dające po dodatkowe 5 godzin działania). Wspomniane etui ładuje się z wykorzystaniem kabla z końcówką USB-C, a według deklaracji producenta ma to zająć 1,5 godziny.

słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic (źródło: Xiaomi)

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic wyposażono również w dwa mikrofony – jeden filtruje hałasy z otoczenia, zaś drugi służy do rozmów. Producent zastosował też przydatną funkcję wykrywania, czy słuchawki znajdują się w uszach – jeśli użytkownik wyjmie przynajmniej jedną, automatycznie zostanie wstrzymane odtwarzanie muzyki. W razie potrzeby może jednak korzystać również z tylko jednej, bowiem działają one niezależnie od siebie.

Ponadto słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic oferują 14,2 mm przetwornik dynamiczny oraz obsługę kodeków SBC/AAC. Właściciele urządzeń z MIUI Global będą dodatkowo mogli korzystać z funkcji szybkiego parowania.

Cenę słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic ustalono na 39,99 euro (równowartość ~180 złotych). Ich sprzedaż rozpocznie się w sierpniu 2020 roku.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 i Xiaomi Mi Electric Scooter 1S – specyfikacja, cena

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 może się rozpędzić do 25 km/h i przejechać na pojedynczym ładowaniu do 45 km. Model ten wyposażono w bezszczotkowy silnik DC o mocy 300 W, który pozwala wjechać na wzniesienia o nachyleniu 20%.

Za bezpieczne hamowanie odpowiedzialne są natomiast podwójne hamulce – znajdują się one zarówno na przodzie, jak i tyle. Dodatkowo wspiera je system eABS, zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania. Koła otoczone są natomiast pneumatycznymi oponami o średnicy 8,5 cala.

hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 (źródło: Xiaomi)

Na przodzie i tyle oraz bokach Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 znajdują się reflektory o mocy 2 W, które oświetlają nawet 10 m przed sobą. Całość waży 14,2 kg, a akumulator ładuje się do pełna w 8,5 godziny. Maksymalna ładowność to zaś 100 kg.

Wraz z Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 producent zaanonsował Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, na temat której wszystkie informacje znajdziecie w załączonym poniżej artykule:

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 i Xiaomi Mi Electric Scooter 1S trafią do sprzedaży w sierpniu 2020 roku i będą kosztować – odpowiednio – 499 euro i 399 euro. Producent zapowiedział przy okazji też specjalną edycję Mi Electric Scooter Pro 2, która powstaje we współpracy z legendarnym zespołem Mercedes-AMG Petronas F1, ale nie zdradził, kiedy dokładnie publicznie ją zaprezentuje.

Xiaomi Mi TV Stick – specyfikacja, cena

Urządzenie to trafiło do sprzedaży jeszcze przed oficjalną premierą, która miała miejsce dopiero dziś. Jest to alternatywa dla nieco większych przystawek do telewizorów, pozwalających wzbogacić starsze modele o funkcje smart i nie tylko.

Z pomocą Xiaomi Mi TV Stick można odtwarzać materiały w rozdzielczości 1080p, a do tego urządzenie oferuje wbudowany Chromecast, co pozwala w łatwy sposób przesyłać różne pliki ze smartfona na telewizor. Ponadto Xiaomi Mi TV Stick obsługuje technologie Dolby i DTS.

Akcesorium pracuje na czterordzeniowym procesorze (ARM Cortex-A53) oraz dysponuje 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, którą można zająć aplikacjami ze Sklepu Google Play, bowiem Xiaomi Mi TV Stick pracuje na systemie Android TV.

Xiaomi Mi TV Stick
Xiaomi Mi TV Stick (źródło: Xiaomi)

Urządzeniem steruje się z wykorzystaniem pilota na Bluetooth. Producent umieścił na nim klawisze dedykowane do uruchamiania Asystenta Google oraz serwisów Netflix i Amazon Prime Video.

Oficjalna sprzedaż Xiaomi Mi TV Stick rozpocznie się w sierpniu. Jego cenę ustalono na 39,99 euro.

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″ – specyfikacja, cena

Monitor, jak wskazuje jego nazwa, oferuje 34 calowy ekran. Ma on proporcje 21:9 i rozdzielczość WQHD 3440×1440 pikseli, a ponadto jest lekko zakrzywiony (1500R) i potrafi odświeżać obraz z częstotliwością aż 144 Hz.

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34"
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″ (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″ charakteryzuje się także czasem reakcji na poziomie 4 ms, szeroką gamą kolorów 121% sRGB, kontrastem 3000:1 i jasnością do 300 nitów. Producent dodał też obsługę technologii AMD FreeSync Premium, która sprawia, że monitor synchronizuje grafikę z częstotliwością odświeżania i nawet przy niższej liczbie klatek zapewnia płynną rozgrywkę.

Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34″ będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2020 roku w cenie 399 euro.

Polecamy również – Globalna premiera Xiaomi Mi Band 5 (cena, dostępność)