Xiaomi Mi TV Stick
Xiaomi Mi TV Stick (źródło: Xiaomi via Android Police)

Xiaomi Mi TV Stick może zadebiutować w każdej chwili. Znamy już specyfikację

Przystawki Xiaomi do telewizorów cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Ostatnia, Mi TV Box S z 2018 roku, zostanie wkrótce odesłana na emeryturę – zastąpi ją Xiaomi Mi TV Stick, który może zadebiutować oficjalnie w każdej chwili. Nieoficjalnie bowiem już ujrzał światło dzienne.

Dziś każdy telewizor w sklepie jest „smart”, jednak nie w każdym domu stoi taki sprzęt – w dużej części wciąż w użytku jest tradycyjny odbiornik, który działa i nie ma powodów, aby wymieniać go na nowszy model. Tym bardziej, że można go „uinteligentnić” niewielkim kosztem za pomocą niewielkiej przystawki bądź jeszcze mniejszego sticka.

Xiaomi wprowadziło na rynek już kilka przystawek do telewizorów, ale tym razem producent zdecydował się na inny rodzaj urządzenia, które dodaje funkcje smart do klasycznych odbiorników.

Xiaomi Mi TV Stick – specyfikacja

Mimo że sprzęt ten jeszcze nie zadebiutował oficjalnie, to pojawił się już na platformie AliExpress, więc jego prezentacja przez producenta jest czystą formalnością. Wiemy bowiem, jak będzie wyglądał i co zaoferuje Xiaomi Mi TV Stick.

Xiaomi Mi TV Stick
Xiaomi Mi TV Stick (źródło: AliExpress)

Zaletą tego typu konstrukcji jest to, że wpina się je bezpośrednio do telewizora, więc w ogóle ich nie widać (w przeciwieństwie do przystawek). Nie ma się więc co rozwodzić nad wyglądem Xiaomi Mi TV Stick, bowiem i tak nikt go nie będzie oglądać – ważniejsza jest sama specyfikacja.

A ta ma się nieco różnić, w zależności od modelu, ponieważ nadchodzące urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach. Podstawowa zaoferuje 1 GB RAM i obsługę rozdzielczości Full HD. Druga zaś – odpowiednio – 2 GB RAM i 4K.

Obie wersje będą również miały m.in. 8 GB wbudowanej pamięci typu eMMC, czterordzeniowy procesor, HDMI 2.0a oraz wsparcie dla Dolby Audio i DTS Surround Sound. Xiaomi Mi TV Stick ma bazować na Androidzie TV 9.0, nie zabraknie też możliwości obsługi za pomocą Asystenta Google i wbudowanego Chromecastu.

W skład zestawu sprzedażowego wejdzie także pilot na Bluetooth z przyciskami dedykowanymi do uruchamiania Netflixa i Amazon Prime Video.

Xiaomi Mi TV Stick
Xiaomi Mi TV Stick (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi TV Stick – cena

Jako że urządzenie to oficjalnie jeszcze nie zadebiutowało, wciąż nie znamy jego sugerowanej ceny. Na platformie AliExpress sprzedawane jest za ~70 dolarów, lecz na razie trudno się do niej odnieść, bowiem sprzedający mogli ją zawyżyć.