smartfon HONOR Play 40C smartphone
HONOR Play 40C (źródło: HONOR)

Nowy smartfon HONORA nie jest wybitny, ale nie jest też zły

Różni klienci mają różne potrzeby. Osoby o wysokich wymaganiach nie zainteresują się nowym smartfonem HONORA, jednak może on wystarczyć klientom, którzy nie mają wyśrubowanych oczekiwań.

Co oferuje nowy smartfon HONOR Play 40C? Specyfikacja

Smartfon został wyposażony w wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 6,56 cala i rozdzielczości HD+ 1612×720 pikseli (269 ppi; proporcje 20,15:9), który otaczają wyraźnie widoczne ramki, ale w urządzeniu tej klasy trudno oczekiwać czegoś innego (choć sam producent deklaruje, że współczynnik screen-to-body ratio wynosi aż 89,47%). Na zdecydowany plus jest natomiast funkcja odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz. W górnej części ekranu znajduje się wycięcie w kształcie litery „V”, w którym umieszczono aparat do selfie i rozmów wideo z matrycą 5 Mpix i przysłoną f/2.2.

Na tyle smartfona, choć znajdują się na nim dwa rzucające się w oczy okręgi, jest tylko jeden aparat – 13 Mpix z przysłoną f/1.8. Poniżej jest tylko dioda doświetlająca, która wygląda jak wypełniony po brzegi pryszcz. Mimo tego „szczegółu” panel tylny urządzenia wygląda elegancko i przyjemnie dla oka.

„Pod maską” HONORA Play 40C umieszczono procesor Qualcomm Snapdragon 480+ z modemem 5G wraz ze 128 GB wbudowanej pamięci i 6 GB RAM LPDDR4X. Smartfon umożliwi zyskanie do 5 GB dodatkowej pamięci operacyjnej (zostanie ona wydzielona z zasobów pamięci wewnętrznej). Co natomiast zaskakujące, producent nie informuje o slocie na kartę pamięci, który w modelu tej klasy wydawałby się czymś oczywistym.

Nie ma natomiast wątpliwości, że smartfon nie ma modułu NFC i ma 3,5 mm złącze słuchawkowe. Ponadto może pochwalić się certyfikatem Hi Res Audio (Wireless), pomimo tylko jednego głośnika. Urządzenie fabrycznie pracuje pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką MagicOS 7.1 i producent deklaruje, że nawet po 36 miesiącach używania będzie działał „jak nowy”.

smartfon HONOR Play 40C smartphone
HONOR Play 40C (fot. producenta)

Zasilaniem HONORA Play 40C zajmie się natomiast akumulator o pojemności 5200 mAh, który użytkownik naładuje przez port USB-C maksymalnie z mocą zaledwie 10 W. Smartfon ma wymiary 163,32×75,07×8,35 mm i waży 188 gramów.

Cena smartfona HONOR Play 40C

Smartfon trafił do sprzedaży w Chinach, gdzie jest dostępny w tylko jednej konfiguracji, z 6 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej za 899 juanów (równowartość ~500 złotych). Klienci w ojczyźnie HONORA mają do wyboru trzy wersje kolorystyczne: czarną, niebieską i zieloną.