(fot. POCO)

POCO M5 i M5s – jeśli to będzie coś nowego, to chyba nam kaktus na smartfonie wyrośnie

POCO zapowiedziało oficjalną premierę dwóch nowych smartfonów. Wszystko wskazuje jednak na to, że będą to modele, które już gdzieś widzieliśmy…

Specyfikacja POCO M5 (podobno)

Oficjalny Twitter POCO potwierdził, że 5 września o godzinie 14:00 naszego czasu, firma ogłosi swoje najnowsze modele POCO M5 oraz POCO M5s. Wszystko będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy też YouTube. Jednak czy nowe telefony POCO, są faktycznie nowymi modelami?

Najnowszy smartfon ze stajni POCO, czyli POCO M5, ma występować w trzech wariantach pamięci. Będzie to następująco:

  • 4 GB/64 GB,
  • 4 GB/128 GB,
  • 6 GB/128 GB.

Smartfon ma być wyposażony w procesor MediaTek Helio G95.

Wyświetlacz zamontowany w tym telefonie ma być Super AMOLED-em o przekątnej 6.43″. Całość będzie zasilana dużą baterią o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 33 W. Jeżeli chodzi o aparaty, to z tyłu znajdziemy ich aż cztery, z czego główny z nich ma być dobrze znaną 64-megapixelową konstrukcją. Urządzenie to w wersji globalnej oczywiście będzie wyposażone w NFC.

POCO M5s
POCO M5s (fot. GSMarena)

Specyfikacja POCO M5s (podobno)

Drugi z prezentowanych modeli tak samo, jak jego poprzednik, będzie występował w trzech wersjach pamięci. Ponownie będzie to 4 GB/64 GB, 4 GB/128 GB oraz 6 GB/128 GB. Będzie zasilany takim samym ogniwem jak M5 oraz również pochwali się wsparciem szybkiego ładowania 33 W.

Tył urządzenia nie zaskakuje. Znów znajdziemy tam układ czterech aparatów, z czego główny wykorzysta matrycę 64 Mpix. Dostępny będzie w trzech wariantach kolorowych – białym, szarym oraz niebieskim. Na razie to wszystko, co wiemy o tym urządzeniu.

Nowe POCO tak naprawdę rebrandem?

Kilka dni temu na YouTubie pojawiło się nagranie z unboxingu nowego POCO M5s, które dzisiejszego ranka znikło z serwisu. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że urządzenie odpakowywane na nagraniu było rażąco podobne do Redmi Note 10S, zarówno z wyglądu, jak i specyfikacji podawanej przez autora nagrania. Podejrzewamy więc, że nowy smartfon będzie najprawdopodobniej rebrandem już znanego urządzenia. Jedyne różnice, jakie ujrzymy, to napis POCO pod aparatami z tyłu, oraz najnowsze MIUI 13 działające na Androidzie 12 zaraz po wyjęciu z pudełka.