Przygotujcie się na zupełnie nowe, innowacyjne słuchawki od Huawei

Wczoraj Huawei oficjalnie zapowiedział, że zaprezentuje smartfony z serii Mate 30 już 19 września 2019 roku. Wcześniej producent pojawi się jednak na targach IFA 2019 w Berlinie, gdzie również pokaże kilka nowości, w tym procesor HiSilicon Kirin 990 i innowacyjne, ciekawie zapowiadające się słuchawki bezprzewodowe.

W Polsce Huawei kojarzony jest niewątpliwie przede wszystkim za sprawą smartfonów, a ostatnio także i laptopów (gdyż jego MateBooki sprzedają się jak ciepłe bułeczki). Producent ma jednak w swojej ofercie także mnóstwo urządzeń z innych części rynku, m.in. słuchawki. Już za kilka dni, w trakcie targów IFA 2019 w Berlinie, marka zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcie w tej dziedzinie.

Reklama

Aktualnie najbardziej zaawansowanymi słuchawkami bezprzewodowymi w portfolio Huawei są FreeBuds 2 Pro, które od razu po otwarciu etui-dedykowanej stacji ładującej (ze wsparciem dla ładowania bezprzewodowego) automatycznie łączą się ze smartfonem. Największe wrażenie w ich przypadku robi jednak metoda weryfikacji biometrycznej o nazwie Bone Voice ID, która rozpoznaje głos użytkownika dzięki analizie sposobu, w jaki przechodzi on przez kości jego czaszki. To naprawdę niewiarygodnie ciekawe rozwiązanie. Tym bardziej, że można go użyć do potwierdzenia płatności sparowanym smartfonem! Niestety, działa to tylko w Chinach…

słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 Pro
Słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 Pro (fot. Huawei)

Nowe słuchawki bezprzewodowe Huawei na IFA 2019

Huawei już jakiś czas temu zapowiedział, że pojawi się na targach IFA 2019 w Berlinie. Najważniejszą, zaprezentowaną tam nowością niewątpliwie będzie procesor HiSilicon Kirin 990, ale naszej uwadze nie powinna także umknąć premiera nowych słuchawek bezprzewodowych, być może nazwanych FreeBuds 3 (aczkolwiek to tylko przypuszczenie).

Huawei opublikował jej zapowiedź, która zdradza jedną, wyjątkowo istotną rzecz, a mianowicie to, że słuchawki zostaną wyposażone w autorski procesor Kirin – coś takiego jeszcze nie miało miejsca w przypadku tej marki. Przy okazji producent ujawnił wygląd etui-dedykowanej stacji ładującej. Mnie jakoś niespecjalnie się ono podoba, ale design jest tu kwestią drugorzędną (albo może nawet i dalszą).

Huawei będzie więc kolejnym po Apple producentem, który wyposaży swoje słuchawki bezprzewodowe w autorski chip. Takie posunięcie może mieć wiele zalet, m.in. możliwość lepszego dopracowania konstrukcji, ale też stanowić kolejny krok w stronę uniezależnienia się od rozwiązań dostarczanych przez zagranicznych producentów (co w obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się firma, jest wyjątkowo istotne).

 

Źródło: @HuaweiMobile