Logitech G413 TKL SE
źródło: Logitech

Nowe klawiatury Logitech dla graczy nie kosztują fortuny

Logitech jest producentem, który zdecydowanie kojarzy się z wyższymi segmentami cenowymi. Jego produkty nie należą do najtańszych, a bardziej zaawansowane konstrukcje zarezerwowane są dla tych, którzy są w stanie poświęcić więcej środków na swój sprzęt komputerowy. Oferta szwajcarskiego giganta technologicznego została uzupełniona o dwie nowe klawiatury w dwóch wersjach – Logitech G413 SE oraz G413 TKL, które zostały bardzo dobrze wycenione.

Reklama

Logitech G413 SE oraz G413 TKL SE – tanie klawiatury mechaniczne od producenta z segmentu premium

Kupno tańszej klawiatury wiąże się z pewnymi ustępstwami – z jednej strony producenci stawiają na wygląd i implementują możliwość pełnego podświetlenia RGB, przy czym tną koszty samych keycapach, a także stosują tańsze przełączniki mechaniczne. To właśnie tzw. switche, jak i nakładki decydują o tym, jak korzysta się z klawiatury.

klawiatura Logitech G413 SE keyboard
źródło: Logitech

Logitech w swoich najnowszych klawiaturach zaimplementował mechaniczne przełączniki typu tactile. Mówimy tu więc o switchach, które plasują się pomiędzy typem linearnym, a clicky – nie powinny zatem generować aż tak dużo hałasu (podstawowy model G413 był wyposażony w brązowe przełączniki Romer-G, będą to najpewniej te same konstrukcje).

Switche, niezależnie od wersji, przykryte są nakładkami PBT, cechującymi się długotrwałą żywotnością – klient, kupując klawiaturę Logitech G413 SE (TKL), nie będzie musiał się martwić o przetarcia czy blaknięcia.

Warto dodać, że urządzenia mają na pokładzie jedynie podświetlenie w kolorze białym. Producent nie zaimplementował tu pełnego podświetlenia RGB, a więc klawiatura została pozbawiona wielu trybów świetlnych. Niemniej jednak w niższym segmencie cenowym tego typu cięcie kosztów można wybaczyć, bowiem nie każdy oczekuje od klawiatury tęczowych efektów na biurku.

klawiatura Logitech G413 TKL SE keyboard
źródło: Logitech

Ponadto klawiatury G413 SE (TKL) mają obudowę wykonaną ze stopu aluminium i magnezu o szczotkowanej fakturze. Całość prezentuje się bardzo minimalistycznie – szczególnie w wersji pozbawionej sekcji bloku numerycznego (TenKeyLess).

Podstawowy wariant będzie kosztował 359 złotych, natomiast model TKL został wyceniony przez producenta na 309 złotych. Oba trafią do sprzedaży już w lutym 2022 roku.