Reklama
smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
Samsung Galaxy S21 FE (źródło: @OnLeaks)

Są nowe informacje o Galaxy S21 FE. Premiera coraz bliżej

Spodziewaliśmy się, że kolejnym smartfonem z dopiskiem „FE” będzie Galaxy Note 20 FE, ale słuch o nim zaginął i szanse na jego rynkową premierę są raczej niewielkie. Nieuchronnie zbliża się natomiast oficjalny debiut Galaxy S21 FE. Jeszcze przed oficjalną prezentacją pojawiły się nowe informacje na temat tego smartfona.

Reklama

Nowe informacje o smartfonie Samsung Galaxy S21 FE. Premiera coraz bliżej

Niedawno w sieci pojawiły się grafiki, które ujawniły design bezpośredniego następcy bardzo udanego i popularnego w Polsce Galaxy S20 FE. Wygląd Galaxy S21 FE nie jest już zatem dla nas żadną tajemnicą. Nie jest też niespodzianką, że będzie on bardzo podobny do droższych od siebie flagowców z rodziny Galaxy S21, aczkolwiek w jego przypadku Samsung najwyraźniej zrezygnuje z wizualnego wyróżnienia wyspy z aparatami na panelu tylnym. „Zleje się” ona z pokrywą, podobnie jak w modelach Galaxy A52 5G i Galaxy A72. Widać również, że będzie ona plastikowa, tak samo jak w Galaxy S20 FE.

smartfon Galaxy S21 FE 5G smartphone
smartfon Samsung Galaxy S21 FE (źródło: @OnLeaks)

Mimo że do premiery pozostaje sporo czasu, specyfikacja Galaxy S21 FE ma przed nami coraz mniej tajemnic. Właśnie dowiedzieliśmy się bowiem, że smartfon zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4500 mAh, czyli takiej samej, jak bateria w Galaxy S20 FE. Jednocześnie mówi się, że na jego pokładzie znajdzie się minimalnie mniejszy ekran niż w poprzedniku, bo o przekątnej 6,4 cala (vs 6,5 cala). Samsung ponownie jednak zastosuje panel Super AMOLED typu Infinity-O o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

Wciąż nie wiadomo natomiast, w jaki procesor zostanie wyposażona nadchodząca nowość. Na tę chwilę wydaje się, że specyfikacja Galaxy S21 FE może obejmować zarówno układ Exynos 2100, jak i platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 888, ponieważ oba chipsety oferują zintegrowane modemy 5G. W związku z tym nie spodziewamy się rozróżnienia na wersje 4G i 5G, jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S20 FE.

Ponadto, według nieoficjalnych informacji, specyfikacja Galaxy S21 FE ma obejmować również od 128 GB do 256 GB pamięci wbudowanej, aparat o rozdzielczości 32 Mpix na przodzie, głośniki stereo, moduł NFC i obsługę ładowania przewodowego o mocy 25 W, a także indukcyjnego i zwrotnego bezprzewodowego. Do tego spodziewamy się też pyło- i wodoszczelnej obudowy z certyfikatem IP68. Całość ma mieć wymiary 155,7×74,5×7,9 mm.

Mimo że specyfikacja Galaxy S21 FE jest w dużej części znana, wciąż nie wiemy, kiedy Samsung zaprezentuje następcę Galaxy S20 FE. Nieoficjalnie mówi się, że może to zrobić w połowie sierpnia 2021 roku.