Google Play Games
źródło: 9to5google

Nowe gry w Google Play Games na PC

Google Play Games, czyli usługa pozwalająca grać w gry z Androida na komputerze osobistym, dostała nową aktualizację. Ta zawiera aż cztery ważne zmiany, w tym nowe gry i dodatki.

Google Play Games z nowymi grami

Google ogłosiło cztery nowe, duże zmiany związane z Google Play Games. Dzięki nim gracze mogą bawić się na PC w gry wydane na Androidzie. Niskie wymagania oraz multiplatformowy dostęp to tej usługi sprawiły, że Google Play Games zebrało spore grono fanów. Warto pamiętać, że cały czas jest ona w becie, więc podczas korzystania z niej mogą występować błędy lub drobne problemy – te jednak są na bieżąco łatane, a amerykański gigant poinformował, że wypuścił cztery duże zmiany związane z GPG.

Google Play Games
źródło: Google

Aktualizacje są odpowiedzią na uwagi graczy i deweloperów, a najważniejszą z nich jest fakt, że Google dodało nowe gry, w tym chociażby Free Fire Max (aktualnie dostępne w Malezji i na Tajwanie, ale wkrótce pojawi się też w kolejnych regionach). Obecnie więc w bibliotece Google Play Games są m.in. Cookie Run: Kingdom, Eversoul, Homescapes oraz Arknights.

Wszystkie tytuły mają multi zapis, więc oznacza to, że grając na telefonie możesz swój stan gry przenieść np. na laptopa bądź Chromebooka. Na ten moment dostęp do gier w ramach Google Play Games jest w aż 120 krajach. W ostatnich tygodniach firma otworzyła wersję beta w 60 nowych regionach w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej.

Wymagania sprzętowe i dostosowywanie klawiatury

Google Play Games zostało udostępnione także na większej liczbie komputerów PC. Dzięki temu, zdaniem Google, dostęp do usługi miało dostać nawet kilkaset milionów nowych użytkowników. Obecne minimalne wymagania sprzętowe prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 10 (v2004),
  • Pamięć: Dysk SSD z 10 GB dostępnego miejsca,
  • Grafika: Intel UHD Graphics 630 lub porównywalne GPU,
  • Procesor: CPU z 4 rdzeniami fizycznymi (niektóre gry wymagają procesora firmy Intel),
  • Pamięć: 8 GB RAM,
  • Konto administratora Windows,
  • Włączona wirtualizacja sprzętowa.

Jak więc widać, nie są to zbyt duże wymagania. Powiedziałbym wręcz, że bardzo małe i kilkuletni laptop powinien sobie bez problemu z nimi poradzić. Warto także odnotować fakt, iż Google dodało funkcje mapowania klawiatury, dzięki czemu będzie można w bardziej przystępny sposób dostosować klawisze i sterowanie pod własne preferencje.