notion ink adam 2

Notion Ink Adam 2 z dwoma ekranami poznamy w czerwcu?

notion ink adam 2

Jestem święcie przekonana, że znaczna część aktualnych Czytelników Tabletowo.pl nie pamięta sytuacji na rynku tabletów sprzed trzech lat. Wtedy to z niecierpliwością oczekiwaliśmy zbliżającej się (i ciągle opóźnianej) premiery Notion Ink Adam, interesującego tabletu z ekranem Pixel Qi, którego recenzję napisaną przez SyoMas (pozdrawiamy! ;)) możecie przeczytać pod tym adresem. Od kilku ładnych miesięcy wiemy, że mała firma z Indii, z jej CEO, Rohanem Shravanem, pracuje nad następcą Adama. Z najnowszych informacji wynika, że koncepcja nieco odbiegła od pierwotnie zakładanej i… wiele wskazuje na to, że Notion Ink Adam 2 będzie miał dwa ekrany.

Dotychczas wiedzieliśmy, że Adam 2 ma posiadać ekran 10,1″ 1280 x 800 pikseli oraz jeden z procesorów Texas Instruments: OMAP 4470. Dziś za sprawą portalu NextBigWhat poznaliśmy ciekawe, nowe informacje na ten temat. Wynika z nich, że dostawcą jednego z najważniejszych komponentów, jednostki centralnej, nie będzie TI – nie wiadomo jednak, która firma ma go zastąpić. Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida Jelly Bean – póki co nie jest jasna konkretna wersja systemu.

Redaktorzy wspomnianego portalu skontaktowali się z przedstawicielami Notion Ink w sprawie nadchodzącego tabletu. W odpowiedzi mieli otrzymać wypowiedź jednoznacznie dającą nam do zrozumienia, że urządzenie to będzie miało dwa wyświetlacze:

The main focus this time is on the design of the device as compared to specifications. Specifications have saturated now. Adding more cores doesn’t mean anything. We will have a very unique design with 2 displays

Cóż, brzmi intrygująco. Notion Ink Adam 2 ma zadebiutować w przyszłym miesiącu. Pytanie tylko ile jest w tym prawdy.

źródło