Notion Ink Adam – tym razem pozytywnie

Pewnie Was zainteresuje, że w serwisie notioninkfan.com pojawiły się dość obszerne video prezentacje dotyczące samego urządzenia jak i kolejnego uaktualnienia. Wydaje się, że wszystko działa prawidłowo i firma faktycznie stara się kolejno eliminować błędy wskazane przez użytkowników.

Obejrzałem oba filmy i muszę przyznać, że znów jestem pod wrażeniem (pozytywnym) tego tabletu. Przy okazji zauważyłem coś ciekawego. Zwróćcie uwagę na program pocztowy Adama – czy Wam tez przypomina to co mnie? Zresztą sama idea podziału ekranu na trzy części była ostatnio wskazywana (jako novum!) na pewnej konferencji prasowej :-).

Co mi się w Adamie podoba? Mimo, że działa w oparciu o starszą, “telefonową” wersję systemu Android to, przynajmniej na prezentowanych materiałach tego nie widać. Osobiście chciałbym zobaczyć jak wygląda “stremowanie” i oglądanie na Adamie materiałów w wyższych rozdzielczościach (480p i 720p) i odtwarzanie tzw. divix’ów z dysku typu NAS.

Jeśli kolejne “łatki” wzbogacą system o unikalne funkcje (w drugim filmie autor Greg o tym wspomina) oraz samo urządzenie wreszcie zacznie pojawiać się w sklepach to $800 dolarów, które Motorola ma żądać za Xoom’a wygląda jak żart. Jeśli dodać do tego, że lada chwila powinniśmy zobaczyć iPada 2, który (patrząc na ceny kolejnych iPhone’ow) powinien kosztować tyle ile obecny model to Xoom i jego cena to wręcz kiepski żart. Od razu zaznaczam, że nie jestem fanem Apple’a i (choć z trudem) byłbym wstanie jakoś przeboleć tę kwotę za Xoom’a, to nie sądzę aby takie zdanie miała większość konsumentów, a właśnie większości potrzeba aby odnieść to co się nazywa rynkowym sukcesem.

Zapraszam na filmy i oczywiście stronę źródłową jeśli chcecie wiedzieć jakie konkretnie zmiany przynosi obecne uaktualnienie:

Komentarze

 • Glexab

  Już wiadomo, że 1 polak to ma tera tylko czekać na jego recenzję.

 • eRka

  Rewelacyjna sprawa z Adamem to bardzo aktywne community i “otwartośc” tego sprzetu. Tylko kiedy na litość boską wyląduje to na półce Media Marktu ? ;).

  • Ris

   Co masz na myśli pisząc “community” i “otwartość” ?

 • Tomasz Gałecki

  Napisz do MM/Saturna i zapytaj :-) – na stronie Ink’a jest adres mailowy dla potencjalnych dystrybutorów

 • klasyk

  na obecna chwile nie ma szans na żaden market. Nadal nie dostarczyli wszystkich urządzeń pierwszego pre-ordera… jeżeli będzie drugi, to raczej też częściowo zamknięty z priorytetem fanów (lista z fanstrony oraz ich “forum”). Poza tym po ciągłych obsuwach terminów, dużo ludzi ma negatywne opinie, podobnie jak złe recenzje jakości montażu poszczególnych elementów, problemy z softem…
  jest to niestety narzędzie dla zagorzałego fanatyka, gotowego wgrywać wszelkie poprawki od XDA, etc – niestety z produktem, który włączasz i ma wszystko nie ma za dużo wspólnego.
  800 za moto jest przegięciem, poczekajmy do konferencji ( w połowie miesiąca, będzie nieco jaśniej w sprawie potencjalnej konkurencji :)

 • ghostcat

  Może te $800 to tylko sonda. Puszczają tkz przeciek i obserwują reakcje na forach. Jak się posypią bluzgi to może zmniejszymy cenę jak nie to utrzymamy. Poza tym ta rewelacja z pakietem danych by móc korzystać z wifi. Hmm to nie wróży nic dobrego. A co do adama, to już część softu została sportowana. Sam cieszę się kalendarzem, mailem i sniferem na archosie 101. Całkiem fajne.

 • Bartek Szymański

  No tak ale wifi i ta cała bujda to tylko na amerykańskim rynku. U nas w Europie nic takiego nie zrobia, bo tylko hamburgerom da się wcisnac taki kit. Sądzę, że u nas będzie sprzedaż detaliczna bez operatorów i to jest 100% pewne.

 • Bartek Szymański

  Sorki, nie do tego wpisu to miało byc ;)

 • ghostcat

  Hehe. To chyba ja lekko zamieszałem zamieszałem ;-)

 • SyoMas
 • aLAN

  Witam. Trochę tak z innej beczki, są jakieś informacje na temat HANNSPADa? Zapowiadało się i ucichło

  • Dobre pytanie. Postaram się uzyskać na nie odpowiedź od PeeRowców Hannspree ;-)

  • I już wszystko wiem. Dostałam następującą odpowiedź: “termin debiutu Hannspada na polskim rynku został przełożony z uwagi na konieczność dopracowania Interfejsu. Zgodnie z dzisiejszymi informacjami, ma wejść do sprzedaży pod koniec lutego. Będzie go można kupić na stronie internetowej hannspree.pl oraz w sklepach komputerowych, zaopatrujących się u dystrybutorów ABC Data oraz Megabajt”.

 • aLAN

  normalnie błyskawica :)

 • Great info. Lucky me I discovered your site
  by accident (stumbleupon). I have saved it for later!
  payday uk

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona