Notion Ink Adam 2 powoli nadchodzi

tablet notion ink adam 2

Kojarzycie niewielką firmę Notion Ink z Indii? Nie zdziwię się, że większość z Was, zwłaszcza ci, którzy zaczęli interesować się tabletami stosunkowo niedawno, nie wiedzą, że takowa w ogóle istnieje. Ja z kolei wspominam ją z sentymentem – dwa lata temu, w drugiej połowie 2010 roku, potrafiła – głównie za sprawą sympatycznego CEO, Rohana Shravana – zainteresować swoim produktem cały świat. Mowa o Notion Ink Adam, paradoksalnie najciekawszym urządzeniu z ekranem Pixel Qi. Już niebawem doczekamy się jego następcy, o czym wiemy już od jakiegoś czasu. Notion Ink Adam 2 zbliża się coraz większymi krokami.

Na razie odnośnie Adama drugiej generacji nie wiemy zbyt wiele – im bliżej jego premiery, tym więcej szczegółów będzie się pojawiało na jego temat. Obecnie pewne jest jedno: urządzenie będzie wyposażone w 10,1-calowy ekran (IPS, bowiem ma oferować szerokie kąty widzenia) o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i jasności 400 nitów. Brak wysokiej rozdzielczości (1920 x 1200) wspomniany Shravan tłumaczył swego czasu: prądożernością (a co za tym idzie konieczność użycia baterii o większej pojemności, co wpłynęłoby na wagę i wymiary urządzenia, a także długość ładowania) i brakiem aplikacji dostępnych dla takich rozdzielczości („ekosystem Androida nie jest gotowy”).

Pozostałe parametry techniczne ujawnione zostaną niebawem. Możemy być jednak pewni, że Notion Ink Adam 2 będzie pracował dzięki procesorowi pochodzącemu ze stajni Texas Instruments, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Jedni twierdzą, że będzie to jednostka czterordzeniowa, inni z kolei – dwurdzeniowa, podając nawet konkretny model procesora – OMAP 4470. Obie wersje są równie prawdopodobne, aczkolwiek doskonale wiecie, że zdecydowanie lepiej dla producenta, jak również dla nas, by było, gdyby tablet posiadał cztery rdzenie. Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że aby się wyróżnić w 2013 roku na rynku, trzeba będzie zaoferować czterordzeniowy procesor.

Jakkolwiek by nie było, mocno trzymam kciuki za Notion Ink i z niecierpliwością czekam na poznanie parametrów technicznych tabletu Adam 2.

Dzięki Syomas! ;)

źródło

Komentarze

 • edi

  “(…)Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że aby się wyróżnić w 2013 roku na rynku, trzeba będzie zaoferować czterordzeniowy procesor.(…)” – ośmiordzeniowy :)

 • elcede

  eee bez Pixel Qi to juz nie bedzie ten sam notion ink adam

 • superhero3000

  Jest błąd: “nie wiemy zbut wiele”. A tak po za tym to fajny artykuł i ciekawy tablet…

 • Raul

  Bez pixelqi nie bedzie sie niczym wyroznial. A szkoda bo jako wlasciciel jedynki uwazam ze kompletnie nie wykorzystali potencjalu jaki byl w tym tablecie. Do dzis nie ma tabletu/czytnika w jednym.

  • henryhenry

   Zapewniam Cię, że będzie się wyróżniał co najmniej jedną rzeczą.
   Czym? Systemem. Bezawaryjnym, oszczędnym i stabilnym.
   Człowiek, który przez prawie 2 lata kombinował ROMy do Dell’a Straka 5 i 7 pracuje od jakiegoś czasu właśnie dla Adam’a.
   Powiem tak- ktoś, kto publikuje nowe wersje kerneli i Androida mimo braku sterowników (dzięki, Dell!), zna się na rzeczy.

   • Raul

    Bedzie się wyróżniał nowym romem? Google Nexus też i jest tańszy :)
    Do kupna Adama skłoniła mnie chęć posiadania tabletu wszystko w jednym. Na pewno procesor ti omap i pozostałe cześci zostaną dobrane tak, aby nie byłó problemów ze sterownikami tak jak w Adamie I, ale czy to wystarczy? Chciałbym aby miał coś, co go odróżni od setek chińszczyzn.

    • Gregork

     Raul!

     A tak z innej beczki – jaki masz system wgrany na Adama? Próbowałeś 4.1 z tabletroms?

     • Raul

      Oczywiście, działa świetnie pomijając kamerę i mikrofon. Nie ma co się zastanawiać.

     • SyoMas

      Dogrywałeś Flashplayera jakiegoś wcześniejszego? Przed próbą instalacji 4.1 powstrzymuje mnie właśnie brak obsługi flasha.

 • Raul

  Flash mi dziala bo mam zainstalowany z kopii Titanium Backup z ICS. W Operze jest ok.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona