Nokia D1C z Androidem 7.0 Nougat w Geekbench

Dwa dni temu (30.09.2016) skończyło się embargo Nokii na produkcję smartfonów i mówi się, że jeszcze w tym roku zobaczymy kilka urządzeń z logo tego producenta. Jednym z nich może być model o oznaczeniu kodowym Nokia D1C.

Reklama

Smartfon dostrzeżono w bazie Geekbench. Benchmark nie tylko zdradził, że taki sprzęt istnieje, ale również podał kilka szczegółów na jego temat. I tak, Nokia D1C została wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505 oraz 3GB RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Reklama
Nokia D1C z Androidem 7.0 Nougat w Geekbench
Nokia D1C z Androidem 7.0 Nougat w Geekbench

Jak widać, Nokia D1C to smartfon ze średniej półki. Skoro jednak już dał o sobie znać, to tylko czekać, aż pojawi się w bazach innych benchmarków i zdradzi więcej informacji na swój temat. W międzyczasie być może do sieci wyciekną jakieś zdjęcia tego modelu – ciekawe, na jaki desing zdecyduje się producent (czy wymyśli coś oryginalnego, czy „zainspiruje” się konkurencją).

Oczywiście należy też pamiętać, że sama Nokia nie jest w stanie zająć się produkcją nowych urządzeń. Odpowiadać za to będzie partner – HMD Global Oy.

*Na grafice wyróżniającej koncept, przedstawiający, jak mógłby wyglądać nowy smartfon Nokii

Źródło: Geekbench