Ważne

Chińskie źródło donosi, że Nokia pracuje nad flagową C9

Już wkrótce, bo za nieco ponad pół roku, embargo dla Nokii na produkcję smartfonów zostanie zniesione. W przeszłości kilkukrotnie pojawiały się plotki, że Finowie wrócą na ten rynek. Ostatecznie potwierdziła to deklaracja, jaka padła pod koniec lutego z ust samego CEO marki. Pierwszą nowością, jaką spodziewaliśmy się zobaczyć był model C1. Tymczasem okazuje się, że w przygotowaniu jest (podobno) również flagowa C9.

Smartfon ten ma zostać wyposażony w topowe podzespoły, m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32/64/128 GB pamięci wewnętrznej (brak informacji o możliwości rozszerzenia), aparat główny 21 Mpix, kamerkę przednią 8 Mpix, a także wymienny akumulator. Źródło wspomina też o metalowej ramce, co oznacza, że pozostała część obudowy może zostać wykonana z tworzywa sztucznego – tak, jak ma to miejsce choćby w przypadku Lumii 650. Nokia C9 miałaby kosztować około 2999 juanów chińskich, co po przeliczeniu i dodaniu podatku daje równowartość około 2265 złotych. Nie wspomniano natomiast nic na temat systemu operacyjnego – nie ma pewności więc, czy Finowie zdecydują się na Androida, czy na Windows 10 Mobile.

Flagowiec może zadebiutować najwcześniej dopiero w czwartym kwartale 2016 roku. Jest to jednak (w mojej opinii) dość trudny okres. Wtedy bowiem Snapdragon 820 będzie prawie “przestarzałym” układem, gdyż na horyzoncie pojawią się już high-endy z jego następcą. Owszem, nadal pozostanie on bardzo wydajnym procesorem, jednak w tej półce cenowej wszystko musi być najlepsze i najnowsze – tylko tak można stanąć w szranki z konkurencją. Zwłaszcza, gdy wraca się na rynek po kilkuletniej przerwie.

*Na renderach przedstawione są koncepcje, jak może wyglądać Nokia C9

Źródło: mobile-dad

Komentarze

 • Jacek1999

  Jeśli Nokia chce wrócić na rynek to musi się trzymać jak najdalej od Windows 10 Mobile. gdyż
  właśnie dzięki Windows Nokia z największego producenta komórek na świecie przestała istnieć.
  Nokia z uwagi na sentyment do niej milionów miłośników może powrócić , gdyż wszyscy na to czekają.
  Nie może jednak popełniać błędy innych producentów.Większość oczekuje poza topowymi podzespołami ,
  dual sim, wymiennej baterii, karty pamięci oraz znakomitego aparatu i innych nowinek technicznych.

  • jasiuc56

   I dobrej jakości dźwięku na słuchawkach.

  • gosc

   To wszystko co wymieniłeś ma Lumia 950 z Windowsem.
   Lol, Żal idt

 • Tylko LINUX MEEGO SAILFISH OS!

  Hahaha buhahaha JAKI WONDOWS10? Po co żeby znów Nokia upadła??? Symbol C9 wskazuje że może to być kontynuacja Nokii N9 z obecną wersją Linuxa MeeGo czyli Sailfish 2.0 z możliwością odpalania Androidowych aplikacji, co działa na 99% aplikacji i nie ma żadnych lagów itp. BYŁOBY GŁUPOTĄ NOKII nie wykorzystać CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI I EKOSYSTEMU MEEGO który od kopa zapewniłby Nokii sukces rynkowy. Sailfish MeeGo jest tym czego bał się M$yf tak bardzo że zdecydował się rozwalić całą Nokię i ją potem kupić, ale to nic nie pomogło Windowsowi. Nokia wraca, w końcu będą normalne telefony a nie windziarstwo i cały syf z tego płynący.

  • jasiuc56

   I płynnie działający system

  • Daniel Piotrowski

   także coś czuję w kościach że będzie to jakaś androidowa wersja MeeGo zachowają SwipeUI rewelacją by było użycie oryginalnego MeeGO z możliwością wsparcia dla warstwy androida tak jak to ogarnęli chłopcy w Sailfishu ale coś by wyciekło do sieci jakby na tym pracowali – no chyba że faktycznie wrócą do ekipy Jolli i użyją sailfisha – również będzie to ciekawe rozwiązanie – innowacyjne przy takiej konfiguracji sprzętowej !! :) także bardzo czekam na to co będzie !!

  • cyc997

   Przydałoby się urozmaicenie na rynku, bo narazie to jest android, ios, długo, długo nic i gdzieś tam daleko z za horyzontu wyłania się Windows 10 Mobile ledwo trzymając się na nogach.

 • rozbawiony

  Zabawni jesteście.

  • b@t

   MEMENTO MORI

 • pamk22

  Jeśli Nokia chce wrócić na listę liczących się producentów to oprócz smartfonów powinna wrócić do telefonów typu E51 i E72 – metalowych, biznesowych modeli, których nie wstyd wyciągnąć z kieszeni wśród znajomych posiadających płaskie tabliczki czekolady z zaokrąglonymi rogami ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona