Nokia N1 tablet

Nokia D1C to jednak nie smartfon, a tablet?

Nokia do końca roku ma zaprezentować co najmniej cztery urządzenia, w tym smartfony i tablety. Od pewnego czasu spływają do nas informacje na temat Nokii P1 oraz Nokii D1C i byliśmy święcie przekonani, że są to przedstawiciele pierwszej z ww. grup. Tymczasem pojawiła się możliwość, że drugie z urządzeń to w rzeczywistości nie smartfon, a właśnie tablet.

Reklama

Tak przynajmniej twierdzi GFXBench, który na stronie, poświęconej Nokii D1C, informuje o zastosowaniu wyświetlacza o przekątnej 13,8 cali i rozdzielczości Full HD, czyli 1080×1920 pikseli. Z drugiej strony, trzeba mieć też w pamięci, że benchmark często podaje błędne informacje na temat wielkości ekranów w testowanych przez niego urządzeniach i istnieje możliwość, że z taką samą sytuacją mamy do czynienia również teraz.

Reklama

Według GFXBench, Nokia D1C otrzyma także ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505, 3GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 16 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie, GPS, żyroskop oraz szufladę na kartę SIM (więc i LTE). Urządzenie pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Androida 7.0 Nougat.

Nokia D1C w GFXBench
Nokia D1C w GFXBench

Co ciekawe, nieco wcześniej AnTuTu podawało trochę inną specyfikację. Benchmark informował, że Nokię D1C wyposażono w ten sam procesor, system operacyjny, kamerkę 8 Mpix i też 3GB RAM, ale z to już w 32GB pamięci wewnętrznej i aparat główny o rozdzielczości nie 16 Mpix, a 13 Mpix.

*Na grafice wyróżniającej Nokia N1

Źródło: GFXBench