smartfon Nokia 7.3 smartphone
Nokia 7.3 (źródło: @OnLeaks @IpeeWorld)

Nokia 9.3 Pure View i Nokia 7.3 – smartfony zobaczymy jeszcze przed końcem roku

HMD Global znacznie chętniej wprowadza do sprzedaży współczesne odpowiedniki starych modeli Nokii niż nowe smartfony. Na szczęście Nokia 9.3 Pure View i Nokia 7.3 powinny zostać zaprezentowane w ciągu następnych tygodni.

Nowe Nokie już w drodze

Jak na razie, HMD Global, które odpowiada za smartfonową markę Nokia, było w stanie ostatnio zaprezentować tylko dwa modele urządzeń bez dotykowych ekranów. Nokia 6300 4G oraz Nokia 8000 4G raczej nie były zbyt głębokim ukłonem w stronę użytkowników klasycznych modeli, więc szybko o nich zapomnijmy i zobaczmy, no takiego HMD szykuje na nadchodzące tygodnie.

smartfon Nokia 7.3 smartphone
Nokia 7.3 (źródło: @OnLeaks @IpeeWorld)

Serwis Nokia Power User podaje, że w listopadzie lub grudniu firma powinna zaprezentować całą serię smartfonów. Prace nad nimi nieco się przeciągająna przykład o Nokii 9.3 Pure View słyszy się to i owo już od wiosny. Z kolei premiera Nokii 7.3 miała odbyć się w listopadzie, ale została opóźniona.

Nokia 9.3 Pure View ma być flagowym smartfonem HMD Global, z procesorem Qualcomm Snapdragon 865, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto ma być wyposażona w aparat główny 108 Mpix z optyką Zeiss. Podobno może zyskać możliwość nagrywania wideo w 8K.

smartfon Nokia 7.2
Nokia 7.2 (źródło: HMD Global)

Nokia 7.3 5G ma z kolei działać na Snapdragonie 690 ze zintegrowanym modemem 5G. Ekran będzie miał przekątną 6,5 cala, zaś jeden z czterech modułów aparatu głównego zyska matrycę 48 Mpix. W przygotowaniu jest także Noka 6.3, która ma być właściwie identycznym modelem, ale pozbawionym modemu 5G i przeznaczonym na rynki, gdzie nie ma jeszcze odpowiedniej infrastruktury sieciowej.

Czekamy na nowe Nokie i liczymy na to, że HMD Global nas pozytywnie zaskoczy.