Reklama
smartfon Nokia 7.3 smartphone
Nokia 7.3 (źródło: @OnLeaks @IpeeWorld)

Taka Nokia 7.3 mi się podoba, mimo że nie jest w ogóle oryginalna

Smartfony marki Nokia, za które odpowiada HMD Global, właściwie od samego początku projektowane są w podobny sposób – trudno pomylić je z innymi smart-telefonami na rynku. Nowa Nokia 7.3 nie będzie się niczym szczególnym wyróżniać, ale mimo wszystko mi się podoba.

Reklama

Producenci często decydują się na poważne zmiany w designie smartfonów. HMD Global zdaje się cały czas przyświecać podobna filozofia. Dla mnie smart-telefony marki Nokia od początku są niemal takie same, choć z roku na rok wprowadzane są pomniejsze zmiany w stylistyce, głównie jako odpowiedź na najnowsze trendy na rynku.

Tak będzie wyglądać Nokia 7.3

Dzięki współpracy @OnLeaks i serwisu IPEE World możemy zobaczyć, jak (mniej więcej) będzie wyglądać nowa Nokia 7.3. Oczywiście finalny produkt może się nieco różnić, ale najczęściej nie są to znaczące zmiany, a jedynie kosmetyczne.

Mimo że smartfon nie jest w żaden sposób oryginalny i raczej nie ma nic takiego, co by wyróżniło go na tle konkurencji, to jest pierwszym smart-telefonem marki Nokia (pod wodzą HMD Global), który przykuł moją uwagę. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało, ale nie wszystko zawsze da się zrozumieć i wyjaśnić ;)

smartfon Nokia 7.3 smartphone
Nokia 7.3 (źródło: @OnLeaks @IpeeWorld)

Udostępnione rendery zdradzają przede wszystkim, że smartfon zostanie wyposażony w płaski wyświetlacz z okrągłym otworem na aparat w lewym górnym rogu i pojemnościowy czytnik linii papilarnych na panelu tylnym, zatem nie powinniśmy spodziewać się ekranu AMOLED. Źródło dodaje, że ma on mieć przekątną 6,5 cala i rozdzielczość Full HD+, czyli standardowe parametry w 2020 roku.

Na tyle pojawi się też aparat o charakterystycznej dla nowych smartfonów marki Nokia designie, czyli trzy (nie cztery!) obiektywy na okrągłej, mocno odznaczającej się od reszty panelu wyspie. Ponadto widać na nim napis ZEISS, więc także w tym modelu swoje trzy grosze dołoży ta firma.

Na pokładzie smartfona nie zabraknie też 3,5 mm złącza słuchawkowego i portu USB-C. Nieoficjalnie mówi się, że zostanie on również wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 690 ze zintegrowanym modemem 5G, więc może to być najtańsza Nokia obsługująca sieć piątej generacji.

Nokia 7.3 ma mieć wymiary 165,8×76,3×8,2 mm. Na razie nie znamy dokładnej specyfikacji i daty premiery tego smartfona.