Nokia 9 PureView

Nokia 9.1 PureView zadebiutuje później niż się spodziewaliśmy

Pierwszym flagowcem Nokii pod wodzą HMD Global była Nokia 8. Później producent zdecydował się przypisać tę rolę smartfonowi z serii 9 – Nokii 9 PureView – która jest pierwszym inteligentnym telefonem na rynku z penta-aparatem na pokładzie. Właśnie dowiadujemy się, że jej następczyni, Nokia 9.1 PureView, zadebiutuje jednak nieco później niż się spodziewaliśmy.

Reklama

Kiedy HMD Global zaczynało swoją działalność, trudno było przewidzieć, jak poradzi sobie w niezwykle konkurencyjnym segmencie smartfonów. Dość szybko okazało się jednak, że marka Nokia wciąż jest bardzo silna, nawet pomimo nieudanego mariażu z Microsoftem i mobilnym Windowsem. Do wolumenu sprzedaży inteligentnych telefonów producent nie może mieć zastrzeżeń, więc nie dziwi fakt, iż poczyna on sobie na rynku coraz odważniej.

Reklama

Premiera Nokii 9 PureView nie pozostała bez echa, bowiem jest to pierwszy smartfon z penta-aparatem na pokładzie. I nawet jeśli – kiedy porównać go z innymi flagowcami – nie robi on najlepszych zdjęć, to HMD Global dało wyraźny sygnał, że chce rywalizować z konkurencją również na polu mobilnej fotografii.

Według ostatnich doniesień, HMD Global miało zaprezentować nowego high-enda pod koniec trzeciego kwartału 2019 roku, tj. najpewniej we wrześniu. Właśnie okazuje się jednak, że Finowie zdecydowali się przesunąć jego premierę na czwarty kwartał (przy dobrych wiatrach na jego początek, czyli najwcześniej październik), aby dać sobie więcej czasu na jego dopracowanie.

Jak bowiem donosi serwis Nokiapoweruser, dział odpowiedzialny za rozwój w HMD Global skupia się na rozwiązaniu problemów z kilkoma głównymi aspektami, które mają wyróżnić Nokię 9.1 PureView na tle konkurencji. Jednym z nich jest oczywiście aparat, ponownie mający składać się z pięciu oczek – w nowym modelu producent chce poprawić przede wszystkim jakość fotografii w słabszych warunkach oświetleniowych i nagrywanego wideo, a także ogólne działanie.

Serwis źródłowy przekazuje też informację, że Nokia 9.1 PureView zostanie wyposażona również w ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640 oraz najprawdopodobniej wyświetlacz z otworem w jednym z górnych rogów, jak Nokia X71 i nadchodząca Nokia 8.2. Oprócz tego, na pokładzie znajdą się także modem 5G i system operacyjny Android Q.

Źródło: NPU

Reklama