CPO HMD Global potwierdza: Nokia 8 wkrótce dostanie aktualizację do Androida 8.0 Oreo 20
Nokia 8 Android 8.0 Oreo

CPO HMD Global potwierdza: Nokia 8 wkrótce dostanie aktualizację do Androida 8.0 Oreo

Jednym z głównych powodów, dla których wybiera się Nokię 8, jest obietnica szybkich aktualizacji oprogramowania. Producent nie rzuca słów na wiatr i już dość dawno rozpoczął prace nad Androidem 8.0 Oreo dla tego modelu. Teraz CPO HMD Global potwierdził, że oficjalne udostępnienie nowej wersji systemu rozpocznie się już wkrótce.

Dwa tygodnie temu producent zaprosił właścicieli Nokii 8 do dołączenia do programu beta testów Androida Oreo. Powstała nawet specjalna strona, za pośrednictwem której chętni mogli się zapisać i razem z producentem sprawdzać nową wersję oprogramowania. W tamtym momencie HMD Global nie określiło, jak długo potrwają testy, ale teraz się dowiedzieliśmy, że właśnie się one zakończyły.

CPO HMD Global, Juho Sarvikas, poinformował, że w programie beta testów wzięło udział ponad 2000 właścicieli Nokii 8. To naprawdę dużo – dla porównania, na przykład Huawei do swoich beta testów zaprasza najczęściej zaledwie 100 osób (wyjątkiem był Mate 9, w przypadku którego przygotowano 250 miejsc). Producent nie wszystkich jednak dopuścił do testów, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszali, że ich egzemplarz nie spełnia wymagań.

Skoro beta testy Androida 8.0 Oreo dla Nokii 8 już się zakończyły, Juho Sarvikas zapowiedział, że wkrótce nowa, stabilna wersja oprogramowania zostanie oficjalnie udostępniona. CPO HMD Global nie podał jednak, kiedy konkretnie się to stanie. Nie pozostaje więc mieć nadziei, że użytkownicy nie będą musieli długo czekać na aktualizację i dostaną ją jeszcze w listopadzie.

Przy okazji warto przypomnieć, że CPO HMD Global zapowiedział niedawno, że program beta testów zostanie uruchomiony również dla pozostałych modeli z portfolio, tzn. Nokii 6, Nokii 5 i Nokii 3. Wcześniej z kolei producent obiecał, że wszystkie ww. smartfony dostaną aktualizację do Androida Oreo jeszcze w 2017 roku. O zaprezentowanej niedawno Nokii 7 Juho Sarvikas nic nie wspominał, więc najpewniej to urządzenie otrzyma ją już w 2018 roku.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/28/recenzja-test-nokia-8/

Źródło: @sarvikas