HMD Global drażni ludzi. Udostępniono zdjęcia Nokii 8 z Androidem Oreo - Tabletowo.pl
Ważne

HMD Global drażni ludzi. Udostępniono zdjęcia Nokii 8 z Androidem Oreo

Deklaracja szefa HMD Global dotycząca tego, że wszystkie modele Nokii na Androidzie (nawet budżetowa „trójka”) dostaną najnowszą wersję tego systemu, odbiła się szerokim echem w branży. Zwykle wydawanie aktualizacji oprogramowania smartfonów idzie producentom powoli, nawet w wypadku flagowców. Nokia 8 jednak, mimo, że dopiero co trafiła na półki sklepowe, może mieć już blisko do Androida Oreo.

Prezes HMD Global, Juho Sarvikas, podzielił się na Twitterze zdjęciami Nokii 8 z zainstalowanym Androidem 8.0 Oreo. Obrazki sugerują, że nie jest to jeszcze stabilna wersja oprogramowania – nosi ona oznaczenie fazy beta. Wielkość aktualizacji to 1,3 GB.

Sarvikas uprzedza jednak pytania o termin rozpoczęcia dystrybucji nowego Androida wśród użytkowników flagowego smartfonu firmy. Ma ona trafić na Nokię 8, „gdy będzie doskonałe”. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że specjaliści od software’u dwoją się i troją, żeby jak najszybciej oczyścić oprogramowanie z błędów i zapewnić systemowi stabilną pracę na flagowcu HMD. Trzeba jeszcze poczekać.

Co prawda oficjalnie nikt się nie ściga o tytuł Wielkiego Aktualizatora Flagowców Do Androida Oreo, jednak wiele firm złożyło już deklaracje dotyczące wypuszczenia kolejnej wersji systemu od Google na swoje urządzenia (jak choćby Motorola), a inne poczyniły już konkretne kroki w tym kierunku (np. HTC, OnePlus). To tylko kwestia czasu, kiedy Nokia 8 i flagowce innych producentów otrzymają system z ciasteczkiem w nazwie.

źródło: @sarvikas dzięki GSMarena 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona