Nowa, dwuekranowa konsola Nintendo w drodze? Tak sugerują pliki aktualizacji

Konsola Nintendo Switch została wypuszczona na rynek ponad trzy lata temu i jest chyba najbardziej udanym projektem Big N od czasów kultowego GameCube’a. Sympatycy japońskiego wydawcy zażarcie plotkują o kolejnych wersjach konsoli i chyba już niedługo będzie im dane dowiedzieć się nieco więcej o nowym sprzęcie.

Reklama

Nowa wersja Nintendo Switch może znajdować się w produkcji

Data miner – Mike Heskin – opublikował na swoim Twitterze informacje, które sugerują że Nintendo może szykować się na wypuszczenie nowej, nieco bardziej zaawansowanej wersji konsoli Switch.

Reklama

W plikach aktualizacji o numerze 10.0.0 znaleziono ślady implementacji wsparcia dla nowej, niezapowiedzianej wersji urządzenia, o kodowej nazwie nx-abcd. Co ciekawe, aktualizacja zawiera też dowody na implementację w nowej konsoli drugiego, dedykowanego ekranu. 

Jeden z komentujących poprosił odkrywcę o podzielenie się specyfikację nowej konsoli. Kolejna wersja Switcha ma być napędzana przez procesor NVIDIA Tegra X1+, co raczej wyklucza powstanie dużo mocniejszej wersji Pro konsoli i skłaniałbym się w stronę oczekiwania czegoś na wzór konsol z rodziny DS, co chyba nawet bardziej uradowałoby fanów niż wsparcia dla rozdzielczości 4K.

Na oficjalne informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale wyciek tak istotnych informacji to całkiem solidny temat do kolejnych spekulacji. O nowej wersji Switcha mówi się już od jakiegoś czasu, jednak plany producenta konsoli są mocno niejasne i ciężko przewidzieć jego kolejny ruch.

Chociaż Nintendo prowadzi nieco inny, delikatnie opóźniony cykl wydawniczy swoich konsol  względem konkurencyjnych producentów, to Japończycy bardzo lubują się w wypuszczaniu wielu wariantów swoich znanych modeli.

W końcu przeniesiemy gry z konsoli Nintendo Switch na kartę microSD!

Sugerowałbym mimo wszystko wstrzymać przedwczesną ekscytację. Pliki w aktualizacji nie muszą świadczyć o rychłej zapowiedzi nowej konsoli. Nintendo zresztą samo zaprzeczyło, jakoby w tym roku planowali pokazać nową wersję swojej konsoli.

Kto wie, może doczekamy się całkowicie nowego systemu, który będzie jedynie napędzany przez firmware Switcha? Jest to raczej mało prawdopodobne, ale jedno jest pewne – pliki nie pojawiły się w aktualizacji bez powodu.

Nowe szaty króla — Wiedźmin 3 na Switcha z dużą aktualizacją

Źródło: nintendolife, Twitter