Nowe szaty króla — Wiedźmin 3 na Switcha z dużą aktualizacją

W końcu przeniesiemy zapis rozgrywki z PC!

Wiedźmin 3 wiecznie żywy! Pomimo tego, że trzecia growa część przygód Geralta z Rivii w tym roku będzie obchodzić już swoje piąte urodziny (kiedy to minęło…), to nadal co jakiś czas w sieci pojawiają się nowe, elektryzujące informacje na jej temat. Nie inaczej jest i dzisiaj — tym razem chodzi o sporą aktualizację wersji gry na Nintendo Switch.

Gdy zapowiedziano Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch, nie chciałem uwierzyć, że gra ta może działać w zadowalający sposób na tej – bądź co bądź – nie tak wydajnej przenośnej konsoli Japończyków. Okazało się jednak, że firma odpowiedzialna za port Wiedźmina 3 – Saber Interactive podołała zadaniu i dostarczyła nam wysokiej jakości produkt, chociaż musiała ona pójść na kilka kompromisów — więcej o „Switcherze 3” możecie przeczytać w recenzji Kuby.

Reklama

Pomimo tego, że dostarczono na premierę dobrze wykonany produkt, to Saber Interactive nie spoczęło na laurach i udostępniło właśnie aktualizację 3.6 dla Wiedźmina 3 na Nintendo Switch. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalną listą zmian:

  • Dodano wsparcie dla ekranu dotykowego.
  • Dodano możliwość importowania zapisanych stanów gry z wersji GOG i Steam gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz gry Wiedźmin 3: Dziki Gon — Edycja Kompletna na Nintendo Switch oraz z wersji Switch z innych regionów.
  • Dodano więcej wersji językowych napisów (w wybranych regionach).
  • Dodano szereg usprawnień wydajności.
  • Naprawiono różne błędy wizualne oraz funkcjonalne.
  • Naprawiono błędy związane z rozgrywką oraz działaniem gry.

Usprawniono również oprawę wizualną, dodając kilka nowych (dla Switcha oczywiście) efektów graficznych, takich jak rozmycie obrazu czy głębia ostrości. Poniżej możecie zobaczyć porównanie przygotowane przez Ruilweb:


Moim zdaniem i tak najciekawszymi nowościami jest obsługa ekranu dotykowego, a także możliwość przeniesienie zapisu gry z PC przy pomocy chmury. Odpowiadać ma za to funkcja „Cloud Save”, gdzie znajdziemy opcję pobrania stanu rozgrywki ze Steama lub GOG-a. Co najlepsze, ma to działać w dwie strony!

Wiedźmin 3 Switch Edition – święty graal podróżnika (krótka recenzja)

Kupiliście Wiedźmina 3 na swoje konsole Nintendo Switch?

Źródło: cdprojektred.comruilweb.com