Nintendo Mario Kart Tour trafi na iPhone’y i smartfony z Androidem pod koniec przyszłego miesiąca

Aż trudno uwierzyć, że Nintendo tak długo dopieszcza swoją nową grę mobilną – Mario Kart Tour. Pierwsze informacje o niej dotarły do nas… w lutym 2018 roku.

Nintendo początkowo utrzymywało, że uda się wydać nowy tytuł mobilny w marcu 2019 roku. Niestety, studio zaliczyło sporą obsuwę, przenosząc premierę na bliżej niesprecyzowany termin, odnoszący się do lata tego roku. Teraz firma nareszcie podała jakiś konkret, określając dzień, w którym Mario Kart Tour stanie się dostępne w sklepach App Store i Google Play. Będzie to 25 września.

Reklama

Już od końca kwietnia można było testować wersję beta nowej gry mobilnej od Nintendo. Zarówno na Androida, jak i na iOS istnieje możliwość wstępnej rejestracji, tak by o uruchomieniu tytułu można było dowiedzieć się w pierwszej kolejności.

Mario Kart Tour będzie działać pewnie na podobnym modelu finansowym, co Super Mario Run. Żeby uruchomić grę i ją wypróbować, nie będzie trzeba płacić, ale po jakimś czasie może pojawić się prośba o uiszczenie opłaty, jeśli będziemy chcieli przekroczyć pewien poziom. Zgodnie z opisem w App Store, zakupy w aplikacji będą opiewać na kwoty od 1,99$ do 69,99$. Przydatną informacją może być fakt, że iOS 13 doda obsługę kontrolerów Xbox One i PS4, co może ułatwić rozgrywkę na tym systemie.

Nintendo, zanim uporało się z problemami mobilnej wersji swojej najważniejszej gry wyścigowej, zdążyło wydać remake klasycznego Dr. Mario w postaci Dr. Mario World. Zobaczymy, czy Mario Kart Tour będzie tak dopracowane, jak sugerowałby to okres oczekiwania na grę.

 

źródło: @NintendoAmerica przez 9to5google