Nadchodzi najlepsza gra antybakteryjna na smartfony. Dr Mario World już 10 lipca

Gdyby ktoś zastanawiał się, czy na smartfonie warto mieć program antywirusowy, to tak – warto. O ile będzie to Dr Mario World.

Nintendo ogłosiło dzisiaj, że gra mobilna Dr Mario World zostanie uruchomiona na systemach iOS oraz Android 10 lipca. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w styczniu, po czym na początku lutego otrzymaliśmy informację, że tytuł zostanie wydany latem bieżącego roku.

Reklama

Dr Mario World jest oparty na klasycznej grze logicznej Dr Mario z 1990 roku. Rozgrywka była prosta w swej budowie, bo bazowała na banalnych założeniach – oto do butelki z wirusami/zarazkami wrzucaliśmy tabletki, odpowiadające kolorom drobnoustrojów. Jeśli dopasowaliśmy kilka tabletek jednego koloru w jednym rzędzie razem z zarazkiem, ten był neutralizowany i znikał. Oczywiście butelka miała ograniczoną pojemność, a dr Mario rzucał kapsułki coraz szybciej, więc zadanie z czasem stawało się coraz trudniejsze.

Dr Mario World rozszerzy tę koncepcję o kolejne tryby rozgrywki. Liczba kapsułek z lekiem będzie ograniczona, więc trzeba będzie lepiej planować swoje działania. Odblokujemy dodatkowe postacie, stoczymy pojedynki z ludźmi jeden-na-jeden, wyślemy im serca zwiększające wytrzymałość i pojawimy się w rankingach online – to tylko niektóre opcje przygotowywane przez Nintendo. Istotne jest to, że choć produkcja będzie darmowa, to nie będzie dało się w nią grać bez połączenia z internetem.

Wstępna rejestracja dla gry została już otwarta w App Store, a strona anonsująca Dr Mario World pojawiła się także w sklepie Google Play. Czekam na tę nieskomplikowaną gierkę, bo mam bardzo dobre wspomnienia z graniem w klasycznego doktora Mario na starym pegazusie. Ależ to będzie powrót do przeszłości!

źródło: Nintendo