Nadchodzi najlepsza gra antybakteryjna na smartfony. Dr Mario World już 10 lipca

Nadchodzi najlepsza gra antybakteryjna na smartfony. Dr Mario World już 10 lipca

Gdyby ktoś zastanawiał się, czy na smartfonie warto mieć program antywirusowy, to tak – warto. O ile będzie to Dr Mario World.

Nintendo ogłosiło dzisiaj, że gra mobilna Dr Mario World zostanie uruchomiona na systemach iOS oraz Android 10 lipca. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w styczniu, po czym na początku lutego otrzymaliśmy informację, że tytuł zostanie wydany latem bieżącego roku.

Dr Mario World jest oparty na klasycznej grze logicznej Dr Mario z 1990 roku. Rozgrywka była prosta w swej budowie, bo bazowała na banalnych założeniach – oto do butelki z wirusami/zarazkami wrzucaliśmy tabletki, odpowiadające kolorom drobnoustrojów. Jeśli dopasowaliśmy kilka tabletek jednego koloru w jednym rzędzie razem z zarazkiem, ten był neutralizowany i znikał. Oczywiście butelka miała ograniczoną pojemność, a dr Mario rzucał kapsułki coraz szybciej, więc zadanie z czasem stawało się coraz trudniejsze.

Nadchodzi najlepsza gra antybakteryjna na smartfony. Dr Mario World już 10 lipca

Dr Mario World rozszerzy tę koncepcję o kolejne tryby rozgrywki. Liczba kapsułek z lekiem będzie ograniczona, więc trzeba będzie lepiej planować swoje działania. Odblokujemy dodatkowe postacie, stoczymy pojedynki z ludźmi jeden-na-jeden, wyślemy im serca zwiększające wytrzymałość i pojawimy się w rankingach online – to tylko niektóre opcje przygotowywane przez Nintendo. Istotne jest to, że choć produkcja będzie darmowa, to nie będzie dało się w nią grać bez połączenia z internetem.

Wstępna rejestracja dla gry została już otwarta w App Store, a strona anonsująca Dr Mario World pojawiła się także w sklepie Google Play. Czekam na tę nieskomplikowaną gierkę, bo mam bardzo dobre wspomnienia z graniem w klasycznego doktora Mario na starym pegazusie. Ależ to będzie powrót do przeszłości!

źródło: Nintendo